Yıl Içindeki Bazı Günleri Otomatik Silme

Kısa Açıklama

Yıl Içindeki Bazı Günleri Otomatik Silme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
@cahan2010
Haftanıngünü kriteri tamam, Milli Bayramlar da hadi diyelim bulundu ve halledildi,
Dini Bayram günleri nasıl bulunacak?
Bir Resmi Tatil listesi olmalıdır.
Yarım gün olan 28 Ekim ve dini bayramlara ait arefe günlerinin durumunu net ifade etmelisiniz.

@cahan2010
Haftanıngünü kriteri tamam, Milli Bayramlar da hadi diyelim bulundu ve halledildi,
Dini Bayram günleri nasıl bulunacak?
Bir Resmi Tatil listesi olmalıdır.
Yarım gün olan 28 Ekim ve dini bayramlara ait arefe günlerinin durumunu net ifade etmelisiniz.
Üstadım. Ekteki dosyada tatil listesi ekledim.

Ekli dosyalar
@cahan2010
Resmi Tatil olmayan Pazartesi ve Perşembe günlerinin elde edilmek istenildiğini anlıyorum.

Alt taraftan Sayfa1'in adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyin seçin ve
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırıp, çalıştırın.

[REPLY]
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)
[/REPLY]

Merhaba ,
Sn. @Ömer BARAN kod ile en pratik ve kısa yoldan çözümü verdi.
Ben de hem uzun hem de yardımcı sütun kullanılan formül ile yapılan çözümü paylaşayım. Excel 365 işlevlerinden olan FİLTRE işlevinin kullanımı ile ilgili bir örnek olsun.

1655806912469.webp

Son düzenleme:
Merhaba ,
Sn. @Ömer BARAN kod ile en pratik ve kısa yoldan çözümü verdi.
Ben de hem uzun hem de yardımcı sütun kullanılan formül ile yapılan çözümü paylaşayım. Excel 365 işlevlerinden olan FİLTRE işlevinin kullanımı ile ilgili bir örnek olsun.

1655806912469.webp
Sn. Ömer BARAN kod ile en pratik ve kısa yoldan çözümü verdi. Sağolsun. Emeğine sağlık. İşyerinde 2016 kullanıyorum. Bu işime yaradı.
Sizin hem uzun hem de yardımcı sütun kullanılan formül ile yapılan çözüm dosyasını da paylaşabilirmisiniz.
Evde 365 kullanıyorum. Evdede onu kullanırım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
@cahan2010
Resmi Tatil olmayan Pazartesi ve Perşembe günlerinin elde edilmek istenildiğini anlıyorum.

Alt taraftan Sayfa1'in adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyin seçin ve
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırıp, çalıştırın.

*** Hidden text: cannot be quoted. ***
Üstadım. Günleri hatalı yazmışım, affınıza sığınarak Resmi Tatil olmayan Çarşamba ve Perşembe olarak düzelterek yapabilirmisiniz.

Bu da mevcut listede SİLME işlemi yapmak yerine,
kodda belirtilen YIL bilgisine göre tarihleri LİSTELEME şeklinde alternatif olsun.

Önce A sütunu içeriği tamamen silinir.
Sonra yıl bilgisine göre listeleme yapılır.

[REPLY]
VBA:
(9 satır)
[/REPLY]

Merhaba;
Dosya paylaştığım mesajdaki dosyayı çarşamba/perşembe kuralına göre güncelleyip tekrar yükledim. Sayfayı güncelleyip tekrar indirebilirsiniz.

Merhabalar konu çözüme ulaşmış ama bir alternatifte ben paylaşayım. Excel 365 kullanıcısı olduğunuz için Resmi tatil ve Hafta sonu (cumartesi-pazar) günlerini dahil etmeden sadece çarşambaları ve perşembeleri şöyle de dizdirebilirsiniz. Formül dökülmeli olarak dizilir. E2:E18 aralığı resmi ve dini tatillerin yazıldığı hücreler olarak kabul edildi.

[REPLY]
Kod:
(1 satır)
[REPLY][/REPLY][/REPLY]

Geri