Yevmiye Kayıtlarını Otomatik Düzenleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Yevmiye Kayıtlarını Otomatik Düzenleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhaba bir S.M.M.M. olarak firmaların yevmiye kayıtlarını excelden izliyoruz dolayısı ile excelsiz günümüz geçmiyor, bu sebepten ötürü temel seviyede birçok excel dersi aldım fakat excel öyle büyük bir deniz ki biliyorum benim saatlerimi alan işleri kimileri için dakikalar içerisinde çözülebilecek ekte bir yevmiye kaydı bulunuyor. Kısaca ne yapmak istediğimi tarif edeyim.

Yevmiye tablosu bu ekran görüntüsünde görüleceği üzere "Yevmiye no" sütununda yevmiye numarası bir artana kadar yazılmıyor ( 11118 yevmiye numarası 11119 yevmiye numarasına gelinceye kadar yer alan bütün satırlara ait) dolayısı ile öncelikle bunun bir çözümünü istirham ediyorum. Sonrasında bana esasında lazım olan satılar
XXX.XX.XX .......Hesabı (örn.103.01.020 ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI veya 102.03.02 Albaraka 1940 0000 02 usd) "Borç" sütunda mı yer alıyor yoksa "Alacak" sütununda mı? üstteki ana hesap kodu (XXX....Hesabı veya 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-) gibi) satırına bakmadan anlayamıyorum.
Ekran fotosunda görüleceği üzere "103.01.020 ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI" borçlu fakat ilgili satırın "Borç-Alacak" sütununda bir şey yazmıyor "Detay" sütununda sadece rakam yazıyor çalışmamı rahat yapabilmem için hangisi borçlu hangisi alacaklı ise ilgili sütunların dolu olması gerekiyor.
Yevmiye Tablosu Son Bu ekran görüntüsünde exceli istediğim gibi şekillendirdim fakat sadece birkaç satırı bile yaparken çok zaman kaybettim. İsteğim bütün bu işlemlerin kolaylıkla yapılması.
Şunuda ayrıca belirteyim excelde veriler önce borçlu sonra alacaklı hesap olarak her zaman sıralı gelmiyor. Kaydı yapan şahıs önce hangi satırı girmiş ise programa program o sıra ile excele atıyor. Burada kaydı yapan arkadaşa bir sıraya uy dememizde mümkün değil. İlgili sıralama değişikliği 11123 yevmiye numaralı mavi boyalı maddelerde görülüyor. Excelin tamamını ekliyorum bu hususta bana yardımcı olabilirseniz sizin için bende bir şeyler yapmak isterim. Grup kurallarını okudum umarım birbirimize faydalı oluruz. Saygılar
excel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri