Yazdırılan bilgileri arşiv sayfasına aktarma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Yazdırılan bilgileri arşiv sayfasına aktarma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhaba. Müdür Yardımcımın isteği üzerine birkaç dosyayı birleştirerek bir Öğrenci izin programı hazırladım.
Bu dosyada dilekce sayfasında öğrenci bilgileri yazıcıya gönderildikten sonra o öğrencinin sınıfı numarası adı soyadı izin tarihi ve saatinin arşiv şayfasına aktarılmasını istiyorum. Aynı öğrenci başka bir tarihte tekrar izin alırsa yeni bir satıra değil daha önceki satırın devamına sadece tarih ve saati eklemesi yerli. Her öğrenci bu şekilde arşive aktarıldığında öğrencinin izin geçmişini gözlemlemek istiyorum. Bunun için aşağıdaki yazıcı kodlarına nasıl bir ilave yapmalıyım? Saygılar sunuyorum.

Sub yazdır_1()
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1:$L$15"
ActiveSheet.PrintOut
End Sub

Ekli dosyalar
Telefonda yazdığım için hata kontrolü yapamadım. Deneyip geri dönüş yaparsınız.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

Son düzenleme:
Çözüm
Daha önce kayıtlı olan öğrenci izni yazdırılırken tarih ve saat bilgisini yeni satıra eklememesi konusunu yeni farkettim. Verdiğim kodda her seferinde yeni satıra ekleme yapar.

Üstadım. Sonradan farkettiğiniz hususun yanında bir de sıra numarası 2 den başlıyor. Bunun haricinde kodlar gayet güzel çalışıyor. Saygılar sunuyorum.

Merhaba @vurkan

Eklediğim belgede birkaç düzenleme yaptığım için denemelerinizi bu belgede yapın.
Oluşturduğum kod ise şöyle.

Aynı kayıt (tüm bilgiler) olduğunda tekrar yazdırmak istemiyorsanız
ya da yazdırma öncesi ONAY istemeyi düşünürseniz kodda küçük düzenleme gerekir.

VBA:
(32 satır)

Merhaba Ömer BARAN Üstadım. Verdiğiniz kodlar gayet güzel. Ancak satır eklerken başlık satırının formatında (Aynı yükseklik ve aynı dolgu rengiyle) oluşuyor. Nasıl düzelteceğimi de bulamadım. Saygılar

Teşekkür ediyorum üstadım. Affınıza sığınarak bir şey daha sorsam;
Birden fazla yazıcı bağlı olan bir bilgisayarda bu dosyayı varsayılana değil de diğer yazıcıya göndermek mümkün mü acaba? İzin kağıdı A4 boyutunda olmadığı için her seferinde kağıt değiştirmekten daha kullanışlı olur zannedersem. Saygılar.

Şöyle bir yapı olması lazım.
Yazıcının adını kendinize göre değiştirerek deneyin.

ActiveSheet.PrintOut Copies:=1, ActivePrinter:="Ne00: üzerindeki P-3025 MFP KX", Collate:=True, IgnorePrintAreas:=False

En azından şu kodu ayrı bir makro olarak çalıştırın,
açılacak listeden ilgili yazıcıyı seçip işlemi tamamlayın.
A1 hücresine yazdırılan yazıcı adını, yukarıdaki kod satırında yerine koyun.

VBA:
(4 satır)

Geri