WhatsApp Web Mesajlarını Sayfaya Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

WhatsApp Web Mesajlarını Sayfaya Aktarma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Tarayıcıdan, WhatsApp Web kullanıyorum. Buradaki mesajlaşmaları ekran açıkken sayfaya aktarmak istiyorum. Daha detaylı anlatacak olursam, bildiğiniz üzere WhatsApp Web sayfasında, sol taraftaki Chat alanında yapılan yazışmaların listesi bulunmaktadır.

Bu listeden bir isim seçtiğimde, onla yapılan yazışmalar ise sağ taraftaki pencereye gelmektedir.

Ben soldaki listeden bir ismi tıkladığımda, sağa gelen mesajları Excel'e aktarmak istiyorum. İstediğimin zor bir şey olduğunu biliyorum ama yine de şansımız denemek istedim. Acaba bunun bir yöntemi var mı?

Teşekkürler

Botlar veya yazılım testleri sırasında selenium eklentisi çok sık kullanılır

Yada bunlarla hiç uğraşamam derseniz de whatsapp api ile çözülür

Artık gerisi tercihine kalmış

Lakin kolay işler değil

Sitede buna benzer ücretli dosyalar vardı sanki

Merhaba,

Bu isteğiniz, teknik olarak mümkün olsa bile, tahminen oldukça karmaşık bir işlemdir. WhatsApp Web üzerinden yapılan mesajlaşmaları doğrudan Excel'e aktarmak, çeşitli tarayıcı uzantıları, makrolar ve olası bir üçüncü taraf API'si kullanımını gerektirebilir. Ancak, bu tür işlemler genellikle WhatsApp'ın kullanım şartlarını ihlal edebilir ve hesabınızın kısıtlanmasına kadar gidebilecek sorunlar ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Böyle bir işlem hala yapılmak isteniyorsa, tarayıcıdaki HTML DOM üzerinden belirli öğeleri almak için Selenium gibi otomasyon araçları kullanılabilir. Ancak bu tür işlemler oldukça zahmetlidir. Ayrıca ileri düzey teknik bilgi gerektirir. @cakarem'in bahsettiği, sizin de linklediğiniz dosyada bu yöntem ile Excel'den mesaj attırma işlemini yaptırıyorduk. Ancak, Whatsapp sürekli olarak algoritma değiştirdiği için yazılan kodlarda bir noktadan sonra işlevini yitirmektedir. Aynı sorunlar, istediğiniz kodlansa bile yaşanması muhtemeldir. İstediğinizin bir ihtiyacı yönelik olduğu açıktır. Ancak, yerine getirilmesi ve süreklilik arz ettirilmesi çok mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum.

Yine de, bu işlerin piri olan @Selman ve @Feyzullah hocalarımızdan da kıymetli görüşlerini paylaşmalarını rica edebiliriz.

Çözüm
Hocam detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Evet, sizin de dediğiniz gibi stüdyomuz için oldukça faydalı olacak bir ihtiyaç ancak biraz ileri düzey talep olduğunun da farkındayım. En baştan da dediğim gibi, şansımı denemek istedim.

İnşallah @Selman ve @Feyzullah hocalarımız da görüşlerini paylaşırlar. Bizimkisi bir umut.

Çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri