Verimli Puantaj Çalışması Hazırlama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bilal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Verimli Puantaj Çalışması Hazırlama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Merhaba Sayın @bilal

Begede mevcut kodların tümünü tarayıp, koddaki Sheets("MERKEZ") kısımlarını Sheets("PUANTAJ") olarak değiştirip,
en üstteki For ..... satırını For i = 5 To sonm şeklinde değiştirerek deneyin.

Çözüm
Ömer bey merhaba;

Öncelikle iyi niyetiniz için çok teşekkür ederim.
Gönderdiğiniz bilgileri söylediğiniz gibi değiştirdim ve oldu, Makrolar sorunsuz çalışmaktadır. Tekrar teşekkür ederim.

Dosya da yapmak istediğim farklı şeyler vardı. Onlara da bakma imkanınız var mı acaba?

İlginiz için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Sayın @bilal

Belgenin bütününe yönelik değil de işlem bazlı düşünerek;
her bir işlem için yeni konu açıp, bir önceki aşamaya ait çözümün uygulandığı örnek belge üzerinden
isteklerinizi adım adım tamamlayabilirsiniz.

Böylece sadece bir belgedeki tüm sorunların çözümü üzerinde durulmak yerine
diğer forumdaşların da işine yarayacak konu başlıkları ve konular oluşmuş olur.

Ömer Bey ;

Kesinlikle haklısınız.

Aslında yapmak istediğim şey şu;

"01 den 31 " 'e kadar olan puantaj kısmında eksik gün olarak yazdığım, "Hastalık + Ücretsiz İzin" günlerini otomatik olarak "AQ" + "AU" sütunlarına geliyor. Bu da "Normal" Çalışma Gün sayısını "AX" sütununda düşürüyor.
Ayrıca firmamızda PDKS sistemi de kullanmakta olduğumuz için çalışanların eksik saatlerini ben PDKS sisteminden alarak "AW" sütununa elle işliyorum.

Burada, "AQ ve AU sütunlarına gelen Gün sayıları ile "AW" sütununa elle işlediğim (PDKS sisteminden aldığım) eksik saatlerin toplamının Saat Cinsinden "BD" sütununa gelmesidir.

Yani; "AQ" ve "AU" sütunlarında ki GÜN sayılarının Saat cinsine çevrilerek "AW" sütununda yazdığım saatlarle toplanıp "BD" sütununa yazılmasıdır.

Umarım anlatabildim.

Ömer bey merhaba;

Öncelikle "www.exdeldepo.com" 'da yapılan değişiklikler çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık.

Bu aralar sanırım oldukça yoğunsunuzdur.

Yukarıda ki konu hakkında dosyayı inceleme fırsatı bulabildiniz mi acaba?

İyi çalışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri