Verilen Hizmet Ve Kızerkek Yaş Raporlama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mdtmdt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Verilen Hizmet Ve Kızerkek Yaş Raporlama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Bugüne kadar destekleriniz için teşekkür ederim öncelikle. Herzaman ihtiyaçlarımızı karşılıyorsunuz ALLAH razı olsun. Özellikle son konumdaki yardımı için @okutkan hocamada teşekkür ediyorum.

Ek'te yüklediğim dosyada şöyle birşeye ihtiyacımız var.

TÜM LİSTE sayfamızda Raporlama butonu olacak. Burada I hücresindeki verilere göre atıyorum GIDA yardımı alanları raporla dediğinde gıda yazanlar rapor sayfasında listelenecek ve 1den itibaren kaç kişiyse en başında yazacak. Aynı şekilde GİYİM, KIRTASİYE, 2.EL EŞYASI içinde olacak.

Bir diğeri ise K ve L sutunlarında kız erkek kısmında nasıl yapılabilirmi bilmiyorum ama. Hem yaşlara göre hem cinsiyet seçimli raporlama yaptırmam gerekiyor.
Yani atıyorum 5 yaş kız dediğimde 5 olanları rapor sayfasına raporlicak gibi..

Rapor sayfasına veri getirildiğinde TÜM LİSTE sayfasındaki ilgili kişinin tüm sutunları gelecek şekilde sıralanacak..

Şimdiden teşekkür ediyorum..

Ekli dosyalar
Onay verilen Hizmet sütununu üçe bölmeniz daha uygun olmaz mı?
Tabi sayfanızdaki gibi 4-5 adet yardım grubu varsa bu uygun olur, daha fazlası için sütunlara ayırmanız sayfa genişliği açısından sıkıntı yaratabilir.

Ekli dosyalar
  • resim_2022-02-16_121111.webp
    resim_2022-02-16_121111.webp
    4.9 KB · Görüntüleme: 4
İkinci sorunuzdaki de ilk sorunuzdaki gibi aynı hücrede birden fazla veri çeşidi içeriyor. Belki sütunlarda çoğaltma yapmadan, şuan ki haliyle çözüm bulunabilir.
Eğer görsel olarak sıkıntı yaratmayacaksa ikinci sorunuzdaki işlemi de bir önceki mesajımdaki gibi sütunlara ayırarak yapılabilir. Hatta bu sütunlara ayrılan sayfayı ayrı olarak kullanıp, şuan ki kullandığınız tablo halini başka bir sayfada (sütunları birleştirerek) görüntüleyebilirsiniz.
Eklediğim dosyadaki çözümü uygun görürseniz akşam saatlerinde raporlama için kod yazmaya çalışırım.

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
RAPORLANAN ŞEYİN ADI GIDA SEÇİLMİŞSE GIDA YAZACAK BURADA, eğer yaşla ilgili bir raporlama ise o yazacak yani atıyorum 5 yaş Kız çocuğu gibi. Yani raporlanan şeyin başlıgı bu alan.

Yukarıdaki açıklamanın bulunduğu sayfada, kaç ihtimal varsa(gıda, yaş, vb.) onlarla ilgili örnekler yazarak dosyayı tekrar paylaşın.

RAPORLANAN ŞEYİN ADI GIDA SEÇİLMİŞSE GIDA YAZACAK BURADA, eğer yaşla ilgili bir raporlama ise o yazacak yani atıyorum 5 yaş Kız çocuğu gibi. Yani raporlanan şeyin başlıgı bu alan.

Yukarıdaki açıklamanın bulunduğu sayfada, kaç ihtimal varsa(gıda, yaş, vb.) onlarla ilgili örnekler yazarak dosyayı tekrar paylaşın.
ONAY VERİLEN HİZMETLERDE

GIDA seçildi raporla dendi gıda yardımı alan kişiler listelenecek.
2.EL EV EŞYASI seçildi raporla dendi eşya yardımı alan kişiler listelenecek.
KIRTASİYE seçildi raporla dendi kırtasiye yardımı alan kişiler listelenecek.
GİYİM seçildi raporla dendi giyim yardımı alan kişiler listelenecek.

Yaşda ise 0-18 aralığımız var. Bunun dışında yaş olmuyor.

Bu iki seçenek aynı anda olmayacak hocam. Yani taşla ilgili raporlama alındıgında yaş kriteri alınacak

hizmetlerle ilgili raporlama alındıgında hizmet kriterleri

Yani ikisi birbirine bağlı seçim vs olmayacak. Bağımsız.

Ekli dosyalar
Mesela Gıda yardımı alan birinin Rapor sayfasına listelenmiş halini içeren bir dosya paylaşır mısınız.
Rapor sayfasındaki listenin tam olarak nasıl olacağını netleştirmeden kod yazmak mümkün değil.
Hangi satırda hangi veri yer alacağına dair bilgiler gerekli.

Rapor sayfasına Yaş ve hizmet sütunlarının birleştirilmiş halini listelemeyecek misiniz? O kadar satırın yan yana olması sizin işinize yaramayacaksa rapor sayfasına 'Tüm Liste' sayfasındaki gibi verilerin birleştirilmiş hali listelenebilir. Birde 5 yaş seçildiğinde raporda kız ve erkek olarak hepsi mi listelenecek Yoksa ikisinin raporu da farklı mı listelenecek ?

Rapor sayfasına Yaş ve hizmet sütunlarının birleştirilmiş halini listelemeyecek misiniz? O kadar satırın yan yana olması sizin işinize yaramayacaksa rapor sayfasına 'Tüm Liste' sayfasındaki gibi verilerin birleştirilmiş hali listelenebilir. Birde 5 yaş seçildiğinde raporda kız ve erkek olarak hepsi mi listelenecek Yoksa ikisinin raporu da farklı mı listelenecek ?
Tüm Liste' sayfasındaki gibi verilerin birleştirilmiş hali listelenebilir bu sekilde olur hocam

Birde 5 yaş seçildiğinde raporda kız ve erkek olarak hepsi mi listelenecek Yoksa ikisinin raporu da farklı mı listelenecek ? Kız için ayrı Erkek için ayrı listelenme imkanı olsa cok iyi olacak bizim için hocam

Umduğumdan biraz daha ayrıntılı oldu :)
Tüm liste sayfasına müdahale etmeyin.
Sadece Veri sayfasına bilgi girişi yapın.
Veri sayfasına yeni bilgi girişi yaptıysanız Tüm Liste sayfasındaki Listele butonu ile listeyi güncelleyin.
Veri sayfasına yeni bilgi girmesenizde Tüm Liste sayfasındaki listele butonunu kullanmanızda sakınca yok.
Veri sayfasındaki rapor butonu ile açılan userformdan raporlama seçenekleri ile raporlama yapabilirsiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(60 satır)

Ekli dosyalar
hocam simdi kontrol ettimde rapor sayfasının 3.satırına işaretlenen seçeneğin adı gelmiyor ama sizdede öyle mi?

Misal gıdayı seçtik raporladık ya

3. satıra yani B kurumunun altına GIDA gelecektiya hani

rapor olustura tıklayıp atıyorum hizmeti seçtim GIDA yı seçtim rapor'a tıkladım..

Rapor sayfasına geçtim veriler geldimi diye kontrol etmeye.. Oradaki 3.satır'a seçilenin ismi yazıcaktıya Listenin neye ait oldugunu anlayalım diye. Yani B müdürlüğü yazanın altına

1645036685674.webp

Şunu da belirteyim. Hizmet listesinde bulunan ismi GIDA ise veri sayfasına da GIDA yazmanız gerekiyor.
Siz veri sayfasına Gıda yazarsanız raporlamada bu satır listelenmez.

Veri sayfasında girdiğiniz hizmetin ilk dört harfinin uyuşması yeterli. Mesela, hizmetler listesinde "2.EL beyaz eşya" var, siz veri sayfasındaki tabloda "2.EL buzdolabı" yazdınız diyelim. Bu raporlamada herhangi bir sorun yaratmaz. Hizmetin ilk dört harfinin doğru olması yeterli.

Müsait olduğumda bahsettiğiniz sorunu inceleyip geri dönüş yaparım. Bir önceki mesajımda bahsettiğim konudan dolayı mı sıkıntı yaşıyorsunuz tekrar kontrol edin.

raporlama verisi ile alakalı bir sıkıntı yok gibi hocam. Sadece başlık atmayla ilgili ama vaktiniz yoksa sorun değil çok ugrastırdım sizi zaten. Resmi eklediğim alan sadece

1645037233645.webp

Geri