Veri arama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Veri arama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar hayırlı günler diliyorum. Ekte gönderdiğim puantaj dosyasındaki Bilgi sayfasında b:1 de ada göre c:1 de soyada arama yaptıktan sonra tekrar girdiğim bilgiyi sildikten sonra başa dönmem gerekiyor. Ama bu bilgileri silmeden arama yaptıktan sonra entere basarak a:1 e dönmek mümkün mü acaba. İyi çalışmalar hayırlı günler.

Ekli dosyalar
Yanlış düşünmüyorsam sitediğiniz böyle bir şey.

TextBox1 veya Textbox2 içerisinde yazmaktan iken;
-- ENTER (KeyCode=13) tuşuna basarsanız, A1 hücresine geçilir.
-- ESC (KeyCode=27) tuşuna basarsanız TextBox içeriği silinip, A1 hücresine geçilir.
Kodları sayfanın kod bölmüne yapıştırın.
.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

Yanlış düşünmüyorsam sitediğiniz böyle bir şey.

TextBox1 veya Textbox2 içerisinde yazmaktan iken;
-- ENTER (KeyCode=13) tuşuna basarsanız, A1 hücresine geçilir.
-- ESC (KeyCode=27) tuşuna basarsanız TextBox içeriği silinip, A1 hücresine geçilir.
Kodları sayfanın kod bölmüne yapıştırın.
.
CSS:
(9 satır)
Hocam hayırlı akşamlar. TextBox1 veya Textbox2 içerisinde arama yaptıktan sonra personelin bilgilerini girdikten sonra tekrar TextBox1 veya Textbox2 ye yazdığım aramayı silmem gerekiyor. Arama yaptıktan sonra entere bastığımda A1 hücresine giderese sorun kalmıyor. Ekran görüntüsü ile inşallah derdimi anlatabilirim. Not: A1 e gelmemdeki amaç tüm personelin görünmesi.
Ekran Alıntısı.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
İşlem mantığını anlayamadım sanırım.
Ekran görüntüsüne göre; TextBox'a birşeyler yazarak filtreleme yapıyorsunuz,
sonra da filtreden kalan satırda örneğin İzne Ayrılış Tarihini yazdıktan sonra da TextBox içeriğinin silinip,
tekrar filtrenin kaldırılmasını mı istiyorsunuz?

.

Hocam hayırlı akşamlar. TextBox1 veya Textbox2 içerisinde arama yaptıktan sonra personelin bilgilerini girdikten sonra tekrar TextBox1 veya Textbox2 ye yazdığım aramayı silmem gerekiyor. Arama yaptıktan sonra entere bastığımda A1 hücresine giderese sorun kalmıyor. Ekran görüntüsü ile inşallah derdimi anlatabilirim. Not: A1 e gelmemdeki amaç tüm personelin görünmesi.Ekran Alıntısı.webp
Evet hocam ben anlatamadım ama siz benim size anlatmak istediğimi bana anlattınız. Çok teşekkür ediyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Mevcut isteğinize göre, textboxları kullanarak filtreleme işlemi bana çok anlamlı gelmedi açıkçası.
Filtreleme OK düğmesini tıklayıp filtre daha pratiktir, Excel Versiyonuna göre değişmekle beraber,
sanıyorum sizin Excel versiyonunuz da bu işleme müsait;
filtre oku tıklandığında açılan veri listesinin hemen üstürdeki ARA kısmına textboxlara yazdığınız gibi metin yazdığınızda
aynı filtre gerçekleşir zaten.
Kalan satırlardan istediğinize veri ekleyip, filtre OK'unu kullanarak TÜMÜnü görüntülemek olayı tamamlar bence.

Herneyse, talep ettiğinize göre gerekli olmalı.
Pratik olarak şöyle olabilir; A1 hücresine fareyle ÇİFT TIKLAdığınızda TextBox içerikleri silinir.

Sayfanın kod bölümüne ekleyin.
.
CSS:
(4 satır)

Mevcut isteğinize göre, textboxları kullanarak filtreleme işlemi bana çok anlamlı gelmedi açıkçası.
Filtreleme OK düğmesini tıklayıp filtre daha pratiktir, Excel Versiyonuna göre değişmekle beraber,
sanıyorum sizin Excel versiyonunuz da bu işleme müsait;
filtre oku tıklandığında açılan veri listesinin hemen üstürdeki ARA kısmına textboxlara yazdığınız gibi metin yazdığınızda
aynı filtre gerçekleşir zaten.
Kalan satırlardan istediğinize veri ekleyip, filtre OK'unu kullanarak TÜMÜnü görüntülemek olayı tamamlar bence.

Herneyse, talep ettiğinize göre gerekli olmalı.
Pratik olarak şöyle olabilir; A1 hücresine fareyle ÇİFT TIKLAdığınızda TextBox içerikleri silinir.

Sayfanın kod bölümüne ekleyin.
.
CSS:
(4 satır)
Çok teşekkür ederim hocam. Emeğinize sağlık. Hayırlı. günler diliyorum. ALLAH razı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri