UserForm Image yükleme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

UserForm Image yükleme. isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar, Ekli dosyada bulunan TV_DASHBOARD_FORM UserForm üzerinde bulunan Label8 e gelen veriye göre Image1 nesnesi üzerine VeriTabanı!A:A kolonundaki resimleri almak istiyorum. Bu işlemi haritalar isimli Klasör içerisinden de çağırabiliriz. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Dosya boyutu büyük olduğu için Link paylaşmak zorunda kaldım kusura baknayın.

VBA_şifresi: BRN_muhammet

https://***/otur27vj0080/haritalar.rar.html

Ekli dosyalar
Sayın HEZER,

Çok uğraştığım bir mevzu değil ama sanıyorum resimlerin uzantısıyla ilgili sıkıntı oluşuyor.
Harita resimlerini haricen elle, jpg / jpeg / tif formatlarından birini kullanarak farklı kaydedin.

1) Resimleri mevcut haliyle isimlendirecekseniz (VeriTabanı veya Kayıtlar sayfasındaki mahalle isimleriyle birebir aynı olmayacak şekilde)
a) belgenizdeki VeriTabanı sayfasında örneğin AA sütununa resimlerin adlarını uzantısız olarak elle yazın.
b) mevcut kodlardaki Me.Label33.Caption = Format(top2, "#,##0") satırının altına aşağıdaki satırları ekleyin.
Me.Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Me.Image1.Picture = LoadPicture(ThisWorkbook.Path & "\haritalar\" & v.Cells(msat, "
AA") & ".jpg")

2) Resimleri VeriTabanı / Kayıtlar sayfasındaki mahalle adlarıyla birebir aynı olarak isimlendirerek kaydedecekseniz
yukarıdaki b seçeneğindeki işlemi burada da aynen yapın ( sadece AA sütun adını A olarak değiştirin ) .

Bu şekilde istediğiniz gerçekleşir. Resimlerin, belgeyle aynı yerde olan haritalar klasöründe olacağını varsaydım.
Ayrıca haritaların aynı ölçekli olmasında yarar olduğunu belirteyim. Mevcut haritaların ölçekleri sanıyorum aynı değil.

.

Hayırlı Sabahlar @Ömer BARAN Hocam,
Yukarıda belirttiğiniz gibi kodları sayfaya işledim. Madde 1b de belirttiğiniz üzere Hem AA kolonu hemde A kolonu olmak üzere farklı kombinasyonlar da denedim. Ancak, aşağıdaki listede bulunan mahallelere ait resimler TV_DASHBOARD_FORM UserForm üzerinde bulunan Label8 ve Image1 nesnesi üzerinde görünmüyor. Resim boyutları 1300X822 Piksel olarak ayarlanmıştır.

• BAŞIBÜYÜK MAH.
  • FEYZULLAH MAH.
  • GİRNE MAH.
  • GÜLENSU MAH.
  • KÜÇÜKYALI MAH.

VBA_şifresi: BRN_muhammet

https://***/9ul5imq40684/Saha_Takip_BRN_2020_v01.1.2.4.rar.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri