Userform activateye birden fazla makro girmek

Kısa Açıklama

Userform activateye birden fazla makro girmek isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hocalarım 32 bit versiyonda userformu simge durumuna küçültmek için gereken kod olan aşağıdaki kod ve bir alttaki bana lazım olan kod aynı sub olan userform_activate'yi kullanıyor. Ayrı ayrı ekleyince hata alıyorum, bir arada nasıl yazacağım onu da bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Userform minimize kodu
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

Userform hareketli başlık kodu
Kod:
(24 satır)

Bir tanesinin sonundaki End Sub, diğerinin başındaki Private Sub UserForm_Activate() kaldırmanız yeterliydi.
Dim ile tanımlanmış değişkenleri de başa almak faydalı olacaktır...
Sonuç:
Kod:
(42 satır)
HATIRLATMA: 64 bit pişmanlıktır :)

Bir tanesinin sonundaki End Sub, diğerinin başındaki Private Sub UserForm_Activate() kaldırmanız yeterliydi.
Dim ile tanımlanmış değişkenleri de başa almak faydalı olacaktır...
Sonuç:
Kod:
(42 satır)
HATIRLATMA: 64 bit pişmanlıktır :)
Hocam, kodu bu şekilde ekledim simge durumuna küçült kısmı çıkmadı hocam.

Dosyanızı göremediğim için bir şey diyemeyeceğim.

İkinci Activate yerine Initialize deneyin olmadı.

Private Sub UserForm_Initialize() olarak yazın, belki kesen bir şey vs vardır, bu şekilde çalışabilir.

Dosyanızı göremediğim için bir şey diyemeyeceğim.

İkinci Activate yerine Initialize deneyin olmadı.

Private Sub UserForm_Initialize() olarak yazın, belki kesen bir şey vs vardır, bu şekilde çalışabilir.
Hocam initialize kısmına normal kod olarak da ekledim olmadı, modüller kısmına ekleyip call simgedurum diye çağırdım da olmadı. Genelde simge durumu çalışmıyor ikisi bir arada iken.

Bence MİNİMİZE işe yarayacak bir işlem.
Bu nedenle KAYAN YAZIdan vazgeçin ya da userforum sol üst köşesine veya üst ortasına bir LABEL ekleyip,
Userform'un MOUSE_MOOVE veya CLICK olayına label nesnesinde kayan yazı uygulaması düşünün.

Çözüm
Bence de minimize olayı daha önemli kayan başlıktan vazgeçtim. Peki minimize butonuna tıklayınca görev çubuğuna yerleştirme imkanı var mıdır? Aşağı inince görev çubuğunda simgesi yer alsın.

Hocam yanlış anlamayın ama, bundan 15-16 yıl önce bu tür şeylerle çok ilgilenen biri olarak, tamamen gereksiz olduğunu size söylemek istiyorum.
Simge, küçültme büyültme vs hepsi gereksiz detaylar....
UserForm kullanıyorsanız, tamamen işe odaklı olup olmadığı ile ilgilenmenizi naçizane tavsiye ederim.
Bu yorumumu, yıllardır böyle fantezik şeylerle uğraşan ama günün sonunda hiç bir işe yaramadığını gören biri olarak yazıyorum sadece.
Tercih, takdir elbet sizlerindir.

Hocam yanlış anlamayın ama, bundan 15-16 yıl önce bu tür şeylerle çok ilgilenen biri olarak, tamamen gereksiz olduğunu size söylemek istiyorum.
Simge, küçültme büyültme vs hepsi gereksiz detaylar....
UserForm kullanıyorsanız, tamamen işe odaklı olup olmadığı ile ilgilenmenizi naçizane tavsiye ederim.
Bu yorumumu, yıllardır böyle fantezik şeylerle uğraşan ama günün sonunda hiç bir işe yaramadığını gören biri olarak yazıyorum sadece.
Tercih, takdir elbet sizlerindir.
Fikirleriniz benim için çok önemli hocam, programı kullanacak kişiler bilgisayar özürlü olduğu için en ince ayrıntısına kadar hazırlayıp teslim etmek istiyorum. Hayır kurumu için yapıyorum bari hayrımız da tam olsun düşüncesi ile, saygılar

Geri