O

Çözüldü Tüm Sayfaları Tek Sayfada AltAlta Birleştime

orhanyildi

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, Pdf excele dönüştürme işlemi yaptığımı zaman tüm pdf sayfalarını ayrı bir excel sayfası olarak ekleyip tek bir kitapta topluyor. "Table 1" Sayfasından "Table 133" gibi fazla sayfa olması birleştirmeyi baya yorucu hale getiriyor acaba bunun kolay bir yolu var mıdır?
excel

Ekli dosyalar

Merhaba Sayın @orhanyildi .

Sorularınızla ilgili olarak hazırladığınız örnek belgeleri,
harici sunuculara yüklemek yerine doğrudan forumumuza eklemeniz yerinde olur.
Böylece belgeniz forumumu arşivinde tutulmuş olur.

Şimdilik, bu konu sayfası için hazırladığınız örnek belgeyi ben foruma ekledim.

Verileri alt alta listelemek zor bir şey değil ancak aşağıdaki sıkıntı önemli.
Eklediğiniz örnek belgede gördüğüm sorun ise; sayfalardaki verilerin belli bir DÜZEN içinde olmaması.
Bir sayfada veriler 5 sütunda yer alırken, başka bir sayfada 32 sütunda yer alıyor.
Böyle bir yapıda, ilgili verilerin sütun ayarlaması mümkün değil sanırım.

Yevmiye bilgisini neden PDF'den Excel'e alıyorsunuz onu da anlayamadım.
Yevmiye Defterini, kullandığınız muhasebe programından doğrudan EXCEL veya en azından TXT formatlı olarak
alabilmeniz gerekir. Ya da aynı anlama gelmek üzere mahsup fişleri dökümünü de aynı şekilde doğrudan Excel veya
en azından TXT olarak alabilmeniz gerekmez mi?

Sütun sayılarını görebilmeniz için basit bir kod oluşturdum.
Belgeye YEV isimli bir sayfa ekleyin. Sonra da ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını açın.
Açılan VBA ekranında, üst menüden INSERT >> MODULE yi seçin ve aşağıdaki kodu sağdaki boş alana yapıştırın.
Sonra da imleç bu kod satırlarından birinde iken F5 tuşuna basarak kodu çalıştırın.
Sayfadaki bilgileri alt alta listelemek mesele değil, sorun sütun eşleşmelerinde.

YEV isimli safa A sütununda sayfa isimleri ve B sütununda da ilgili sayfada kullanılan son sütun numaralarını göreceksiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

@orhanyildi

Benim bildiğim tüm muhasebe programları Excel çıktısı veriyor.
Kullandığınız program, en azından TXT veya CSV formatında bir çıktı veriyor olmalı.
Eski günleri yad edip, TXT veya CSV üzerinden de düzenleme yapma mümkün elbette.

.