Toplacarpim Kullanimi Nasıl Anlamadim Gitti

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Secking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Toplacarpim Kullanimi Nasıl Anlamadim Gitti isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba bir sorum olacaktı =+TOPLA.ÇARPIM((k.yeri=a2(yerler var)*(k.adi=d2(adları var)*(k.cinsiyet=e4)
Bu formül nasıl çalışıyor ya bu verileri nerede arıyor buluyor anlamadım k.yeri k.adi k.cinsiyet öyle dümdüz yazılmış herhangi bir sayfası tablosu yok bu isimlerde.
Sorumu kötü sormuş olabilir ama Umarim anlamışınzdr topla çarpımin bu tarz kullanımı nasıl oluyor kısaca neree arıyor ediyor

Merhaba @Secking dosya eklerseniz daha net olur ama yazılan formülde a2 de bulunan yer, d2 de bulunan ad ve e4 bulunan cinsiyete sahip olan kaç tane veri o sayılıyor. Buradaki k.yeri.. k.adı.. k.cinsiyet yazılması da ya veriler TABLO halindedir. Yada A2:A100 gibi aralığa AD TANIMLAMASI yapılmıştır ve aynı şekil diğer aralıklarada.

Merhaba @Secking dosya eklerseniz daha net olur ama yazılan formülde a2 de bulunan yer, d2 de bulunan ad ve e4 bulunan cinsiyete sahip olan kaç tane veri o sayılıyor. Buradaki k.yeri.. k.adı.. k.cinsiyet yazılması da ya veriler TABLO halindedir. Yada A2:A100 gibi aralığa AD TANIMLAMASI yapılmıştır ve aynı şekil diğer aralıklarada.
Dosya akşam ekleyebilirim de tablo veya Aralık yok işte onu anlamadım (k.yeri=a2)*(k.adi=d2) falan bu şekilde k.yeri diye değişken falan tanımlama gibi bir şey mi var acaba

Geri