Ton/Kğ ve Fiyat Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Ton/Kğ ve Fiyat Hesaplama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamünaleyküm. Herkese hayırlı günler.

Elimdeki Excel tablomda aşağıdaki bilgiler bulunmaktadır.

Adı Soyadı.

Toplam Fındık Ton/Kğ

Fındık Kur Fiyatı

Toplam Fındık Fiyatı

Verilen Fındık Ton/Kğ

Kalan Fındık Ton/Kğ

Kalan Fındık Fiyatı

Bu tabloda şu işlemleri yapmak istiyorum.

Toplam fındık fiyatı hesaplamak istiyorum. Kalan fındık Ton/Kğ değerini ve kalan fındık fiyatını makro ile yapılması için destek bekliyorum. Dosyayı ekledim.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar
Hocam kusura bakmayın. Tabloyu tekrar düzenleyip yükledim. Kod hata verdi.

Hocam B sütunundaki değerlerle C sütunundaki değerli çarpıp D sütununda sonuçları verecek. B sütununda toplam fındıktan, E sütununda verilen fındıktan çıkarılacak ve F sütununda kalan fındık ton/kğ verecek. F sütununda kalan fındık ile C sütununda fındık fiyatını çarpıp G sütununda kalan fındık fiyatını verecek.

Ekli dosyalar

Hocam B sütunundaki değerlerle C sütunundaki değerli çarpıp D sütununda sonuçları verecek. B sütununda toplam fındıktan, E sütununda verilen fındıktan çıkarılacak ve F sütununda kalan fındık ton/kğ verecek. F sütununda kalan fındık ile C sütununda fındık fiyatını çarpıp G sütununda kalan fındık fiyatını verecek.
2. Mesajdaki kodları güncelledim deneyin.

Hocam şu hatalar çıkıyor. Ekte.

Ekli dosyalar
  • 1.webp
    1.webp
    25.3 KB · Görüntüleme: 6
  • 2.webp
    2.webp
    26.1 KB · Görüntüleme: 6
Hücre biçimlendirmeden birimleri otomatik yazdırıp değerleri sayı olarak alabilirsiniz. Böylece formüller ve kodlarla uğraşmanıza gerek kalmaz.
1597521058279.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kusura bakmayın çok uğraştırıyorum.

Hocam tablomda bir sorun garip. Örneğin sizin gönderdiğiniz makro tablosunda da 1.png hata çıktı. Çok ilginç örneğin tabloda D11 hücresinde B2 ile C2 çarptım. Sonuç yerine =b2*c2 formül gözüküyor. Resim3 ekte ekledim. Konumuzla alakalı değil ama bu neden oluyor? Hatam ne olabilir?

Tabloyu tekrar yeniden yazdım. Kod hata vermedi. Tabloyu tekrar, yeni tablo ekliyorum. Şimdi bu tabloda satır ve sütunlarda sınır olmadan hepsi için makroyu böyle yazabilir misiniz?

Ekli dosyalar

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri