Tek filtre ile pivotları kontrol

Kısa Açıklama

Tek filtre ile pivotları kontrol isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
İsteğinizi tam anladım mı bilemiyorum.
Özet tablo alanlarıyla oynayarak denediniz mi?
Mesela şöyle;

1612953974978.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
İsteğinizi tam anladım mı bilemiyorum.
Özet tablo alanlarıyla oynayarak denediniz mi?
Mesela şöyle;

1612953974978.webp
Bu filtrelemeyi yapınca yandaki pivot tablonun da değişmesini istiyorum. Birden fazla tabloyu dilimleyiciye bağlayıp tek yerden kontrol edebiliyoruz, aynısını pivot üzerinden yapmak istiyorum. Örnek Antalya'yı filtrelediğimde yandaki pivot da Antalya'ya göre filtrelensin

Moderatörün son düzenlenenleri:
İşte diyorum ki çift özet tablo yerine tek özet tabloda ÇİFT filtreleme olsa olmaz mı?
Makro istemiyorsunuz, dilimleyici istemiyorsunuz. Böyle oluna aklıma gelen çift filtreleme oldu.

İsterseniz formülle çözüm almaya bakılır.

.

İşte diyorum ki çift özet tablo yerine tek özet tabloda ÇİFT filtreleme olsa olmaz mı?
Makro istemiyorsunuz, dilimleyici istemiyorsunuz. Böyle oluna aklıma gelen çift filtreleme oldu.

İsterseniz formülle çözüm almaya bakılır.

.
Çift filtreleme sadece filtrelememi kolaylaştırır. Ben 2 özet tablo kullanırken, ikisini farklı amaçla kullanıyorum. Örnek birinde İl ciroları, diğerinde şirket çalışan sayıları oluyor. Farklı konuları gösteren mini tablolar yapıyorum. Tek tabloda birleştirmek de mümkün ama tek tablo olunca satır sayısı çok fazla oluyor, göz yoruyor.

Bu durumda bence formülle çözüm aranmalı.
Eğer siz de böyle isterseniz, olması gereken diye bir tablo hazırlayın ve olması gereken sonuçları doldurup, hesaplamaya dair kısa açıklama da yazıp foruma ekleyin.
Onun üzerinden VERİ DOĞRULUMA seçimine göre formüllerle sonuç alınabilir.

Geri