tarih ve saate göre toplam almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

tarih ve saate göre toplam almak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhabalar

örnek excel dosyasında şöyle bir makroya ihtiyacım var.

bu dosyadaki sheete bir sayfadan veriler aktarılıyor aktarılan veriler tarih adet firma adı gibi veriler

şimdi f sütununda tarih ve saat verisi var.

ben şimdi sadece bugünü baz alan işlem yapsın istiyorum. dünkü verileri dikkate almayacak.

bugünkü verilere göre E sütununda adet miktarı toplamı 10 dan az ise bana msgbox ile uyarı versin istiyorum.

aşağıdaki örnek koda göre E2 hücresindeki sayı 10 altındaysa bana uyarı verebiliyor ama ben bu kodu E sütununda bugüne ait verilerin toplamına göre bu uyarıyı verdirmek istiyorum. birde mümkünse bu makro kod mesela 3 e kadar çalışmasın saat 3 ten sonra çalışsın istiyorum tabi mümkünse değilse diğer sorduğum gibi olsada olur
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)

Ekli dosyalar
peki bu kodu saat 3 ten önce çalışmasın gibi bir şey yapılabilir mi. yani toplam 10 dan küçükse ve saat 15:00 ten önceyse bu uyarı vermesin 15:00 i geçerse bu uyarıyı versin olabilir mi böyle bir şey
-- Örnek dosyada da saat 15:00 dan sonra olan satırları işaretlemişsiniz.
Kodlar bu şartlarda doğru çalışıyor.

hım 15:00 ve sonrasını topluyor. bugün saat 15:00 öncesini toplamıyor.
Tam olarak isteğiniz nedir? :)

üstadım isteğim şu. dünkü dosya üstünden tarihi söylüyorum.

bugün tarih 06.02.2020 ise bana toplam uyarısı verecek. yani 06.02.2020 tarihinde olan tüm adetleri toplayacak ve 10 un altındaysa uyarı verecek.

ama bana bu uyarıyı sabah saat 9 da vermeyecek atıyorum sabah 3 tane veri girdim diyelim toplamıda 3 olsun bunun normalde 10 dan aşağı olduğu için uyarı vermesi gerekir ama bu saatte uyarı gelmesin. atıyorum 12 de yine uyarı gelmesin ta ki 14.59 a kadar uyarı gelmesin ama 15:00 ten itibaren eğer toplam veri 10 un altındaysa uyarı vermeye başlasın. yani o günün toplamını alacak ama bana uyarıyı saat 3 ten önce göstermeyecek 3 ten sonra uyarı verebilir bana :)

Merhaba.

Sayın @AhmetRasim 'in müsadeleriyle, fikrimi ileteyim istedim.

Aşağıdaki kodu, alt taraftan Sheet1'in adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde açılacak VBA ekranında sağ tarafa yapıştırın.
Koddaki saat kısmını, kriter saat olan 15:00:00 olarak değiştirirsiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri