Tarih Aralığına Göre Veri Alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Tarih Aralığına Göre Veri Alma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese merhabalar, ekteki excelde userform ile 2 tarih aralığı girip o tarih aralığındaki verileri baska sayfa acıp yapıstırsın istiyorum, ancak burdaki sorunum F ve G sütunlarının her ikisi için kontrol yapması gerekiyor, örneğin F için işe giriş tarihlerinin aralığını alırken G sütunu için işten çıkış tarih aralığını almasını ıstıyorum. Nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar
Arkadaşlar herkese merhabalar, ekteki excelde userform ile 2 tarih aralığı girip o tarih aralığındaki verileri baska sayfa acıp yapıstırsın istiyorum, ancak burdaki sorunum F ve G sütunlarının her ikisi için kontrol yapması gerekiyor, örneğin F için işe giriş tarihlerinin aralığını alırken G sütunu için işten çıkış tarih aralığını almasını ıstıyorum. Nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba ,
İşe giriş bitiş tarihi ne demek ?
1655971801114.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Personel 10/06/2022 de işten ayrılmış ama bu kişiye hala maaş mı ödüyoruz yada bu kişi çalışmıyor ama sigorta mı yapıyoruz ne anlama geliyor bu hem işten çıkmış hem de sistem de etkin gözüküyor ?

Hocam baslangıc ve bitiş söyle o aralıkta işe baslayanları alsın listeye öncelikle, daha sonra işten ayrılan kısıtına göre verdiğim tarih aralıgında işten ayrılan kişileri birlikte listelesin istiyorum teşekkür ederim.

Hocam baslangıc ve bitiş söyle o aralıkta işe baslayanları alsın listeye öncelikle, daha sonra işten ayrılan kısıtına göre verdiğim tarih aralıgında işten ayrılan kişileri birlikte listelesin istiyorum teşekkür ederim.
Yaptığımı denediniz mi ? işe baslayanları alsın listeye öncelikle bunu yapıyor.
işten ayrılan kısıtına göre verdiğim tarih aralıgında işten ayrılan kişileri birlikte listelesin istiyorum
sonra bunu yapıyor.
eğer ki yanlış anlıyorsam bir örnek üzerinde gösterirseniz ona göre revize ederim.

Yaptığımı denediniz mi ? işe baslayanları alsın listeye öncelikle bunu yapıyor.
işten ayrılan kısıtına göre verdiğim tarih aralıgında işten ayrılan kişileri birlikte listelesin istiyorum
sonra bunu yapıyor.
eğer ki yanlış anlıyorsam bir örnek üzerinde gösterirseniz ona göre revize ederim.
Hocam yaptım sadece tek işe giren ve ayrılan filtresi yapıyor sizin attığınız kodda, benim istediğim şey ise işe girişt tarih aralığı vermesi örn. 10.01.2021 ile 12.10.2021 tarihleri arasında işe başlayan ve işten ayrılanları görmek istediğimde buna izin vermiyor.

Hocam yaptım sadece tek işe giren ve ayrılan filtresi yapıyor sizin attığınız kodda, benim istediğim şey ise işe girişt tarih aralığı vermesi örn. 10.01.2021 ile 12.10.2021 tarihleri arasında işe başlayan ve işten ayrılanları görmek istediğimde buna izin vermiyor.
Bunu deneyebilir misin.
Belirlenen aralıkta işe girenler belirlenen aralıkta işten çıkanlar şeklinde ve eskiden yeniye sıralanan liste kodu yazıldı.

Ekli dosyalar
Yapmak istediğinizi tam olarak anlamadım fakat, alternatif olarak aşağıdaki kodu da bir deneyin. İndirdiğim dosyadaki userform un 1 ve 4.textboxları aktif olduğu için sadece o textboxlar için geçerli bir kod.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri