Tahsilat Raporu

Kısa Açıklama

Tahsilat Raporu isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba üstatlar. Tahsilatlarımın raporunu almak için kendime ufak çaplı bir raporlama dosyası yapmıştım fakat , şimdi yapmak istediğim noktada excel bilgim yetersiz kalıyor. Amacım faturalarla , tahsilatı yapılan faturaları ayrı ayrı raporlamak. Aşağıda link verdiğim dosyada rapor isimli sayfada yapmak istediğim işlemleri yanına yazdım. Yardımcı olma imkanınız varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

https://www.***/server32/2r46ev/TAHSILAT.xlsm.html

Hocam öncelikle ellerine emeğine sağlık. Kendi sistemime uyarladım fakat tarih konusunda çok sağlıklı çalışmıyor. Yani belirttiğim tarih aralığındakileri raporlamıyor biraz kafasına göre davranıyor :)

Hatalı sonuç veren bir sorgu sonucu dosya içerisinde olacak şekilde bir örnek belge paylaşır mısınız?
Veri kaynağı sayfada da; aktarılması gerektiği halde aktarılmayanları bir renk,
aktarılmaması gerektiği halde aktarılan verileri farklı bir renk olacak şekilde
arkaplan rengi uygulayarak işaretlerseniz, daha hızlı sonuca ulaşılabilir.

Merk ettim doğrusu.

Hocam öncelikle ellerine emeğine sağlık. Kendi sistemime uyarladım fakat tarih konusunda çok sağlıklı çalışmıyor. Yani belirttiğim tarih aralığındakileri raporlamıyor biraz kafasına göre davranıyor :)
Senelerin Exceli kafasına göre hareket etmez.:)
Tarihlerin olduğu sütuna sağ tıklayıp formatını dd.mm.yyyy şeklinde ayarlayın. Yani dakika ve saniye şeklini iptal edin.

Hocam merhabalar. Tekrar indirdim ve tüm formatları dd.mm.yyyy şeklinde ayarladım ve rapor aldım. Dediği gibi eksik raporluyor ama problem nerede çözemedim. Siz de bakın isterseniz , 2021 olan hiç bir işlemi raporlamadığı gibi , önceki yıllardaki tahsilatlarında yarısından daha azını veriyor. 30 işlem varsa 6-7 arasında rapora yansıtıyor. İşin içinden çıkamadım.

Talepleriniz şöyle;
1​
ÖDEME KUTUCUĞUNA ONAYLI OLDUĞUNDA SEÇİLİ MÜŞTERİNİN TAHSİLATLARINI RAPORLAMASINI İSTİYORUM
2​
ÖDEME KUTUCUĞU ONAYLI DEĞİLSE SEÇİLEN MÜŞTERİNİN TAHSİLATINA BAKILMAKSIZIN TÜM SATIŞLARINI RAPORLAMAK İSTİYORUM

A3 hücresine Akın Çilekçi yazın ve f2 hücresindeki tarihi 15.01.2021 yapın 2020 den 6 kayıt ve 2021 den 3 kayıt gelecek. Kodda sıkıntı yok.

Yada a3'e isim yazmadan sadece tarihler arası rapor almak istiyorsanız aşağıdaki kodu con.open ile rs.open arasına yapıştırın.(Önceki kodların üzerine.)

If Range("C2") = True Then
MsgBox "YENİ KOD YAZILACAK":
Exit Sub
End If

If Range("A3") <> "" Then
sorgu = "SELECT [ŞİRKET],[FATURA],[TARİH],[BAKİYE],[DÖVİZ]"
sorgu = sorgu & " FROM [PERSPEKTİF$T2:X]"
sorgu = sorgu & " WHERE format([TARİH],'dd/mm/yyyy') >= '" & (t1) & "'"
sorgu = sorgu & " and format([TARİH],'dd/mm/yyyy') <= '" & (t2) & "'"
sorgu = sorgu & " and [ŞİRKET] is not null and [ŞİRKET]= '" & sirket & "'"
Else
sorgu = "SELECT [ŞİRKET],[FATURA],[TARİH],[BAKİYE],[DÖVİZ]"
sorgu = sorgu & " FROM [PERSPEKTİF$T2:X]"
sorgu = sorgu & " WHERE format([TARİH],'dd/mm/yyyy') >= '" & (t1) & "'"
sorgu = sorgu & " and format([TARİH],'dd/mm/yyyy') <= '" & (t2) & "'"
End If

'MsgBox sorgu
satir = 1

2021-01-30_00-32-56.webp

2021-01-30_00-33-22.webp

Şöyle özetleyim tarih formatını düzelttikten sonra 16 adet kayıt getirmesi gerekiyor, fakat yine bir altındaki resimde görüldüğü üzere 12 tanesini getiriyor. Aradaki 4 adet kayıdı neden getirmediğini anlamadım. Problem burada.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aynı tarih aralıklarında Yusuf Işık için rapor çektiğimde bende 16 adet kayıt getirdi.

Kanımca sizin dosyanızda bir sıkıntı var. Yoksa aynı kodlar sizde başka bende başka sonuç vermezdi.

Merhaba Sayın @Kavinsky .

Daha evvel yazdığım 6 numaralı cevabımı bir kez daha okuyunuz.
Ekran görüntüsü eklemenin hiçbir faydası yok. Sayın @MESKO 'nu eklediği belgede ve kodlarda bir sorun göremiyorum.

Kendi belgenizde hatalı dediğiniz bir durumla karşılaşmışsanız, hatalı haliyle belgeyi kaydedip, hatalı durumla ilgili olarak dosya içerisine açıklama yazın ve belgenizi foruma ekleyin ki kontrol yapılabilsin.

.

Geri