Sutunun golgelenmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Sutunun golgelenmesi isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, excel sayfasında herhangi bir kutuya tıklayınca en sol taraftaki satır sayısı golgeleniyor ya, onun yanındaki A ve B satırlarınında golgelenmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirim arkadaşlar. Ilginiz teşekkürler.

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @Polatcan35 .

İsteğiniz çok net anlaşılmıyor.
Eklediğim ekran görüntüsünde, seçili hücrenin ( D2 hücresi seçili ) bulunduğu
-- satırın satır numarasıyla ( 2 )
-- sütun adının ( D )
koyu renkli hale gelmesinden mi söz ediyorsunuz?
Bunun için özel bir işlem/ayar bilmiyorum açıkçası, standart olarak, seçilen hücrenin satır numarası ve sütun adı koyulaşır.
Sizdeki durum ya da isteğiniz nedir?

1593099845904.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ömer Baran, çok teşekkür ederim. D 2 kutucuguna tıkladığımızda sol taraftaki 2 nasıl golgeleniyorsa, A 2 ve B 2 kutularınında golgelenmesini istiyorum. Bunu yapabilme imkanım var mı?

İsteğiniz gerçekten net olarak anlaşılmıyor.
K5'i seçtiğinizde ne olacak örneğin?

İsteğiniz, herhangi bir hücreyi seçtiğinizde, seçilen hücrenin solundaki iki hücrenin arkaplan renginin mi değişmesidir?
Bence detaylı açıklama yapmalısınız, ayrıca isteğinizin durumuna göre, yine açıklamalar eklenmiş olarak,
cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda oluşturacağınız bir örnek belge yüklemelisiniz.

Ben veya başka bir arkadaşımız mutlaka ilgilenir, ihtiyaç/sorun neyse bilgi dahilinde çözüm önerisi alırsınız.

.

Dosya yükle kismindan fotoğraf yukleyemiyorum büyük geliyor. Örneğin K5 e tıkladıgımda en soldaki 5 rakamı golgeleniyor ya gri renge bürünüyor, ben K5 e tıkladıgımda onun hemen yanındaki A5 ve B5 kutularınında golgelenmesini grilesmesini istiyorum.

Makro ile çözüm önerisinde bulunayım.
Alt taraftan ilgili safanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.

Dikkat:
-- Belgenin .xlsm veya .xlsb formatında kaydedilmesi gerekir.
-- Kod işlem sayfadaki tüm arkaplan renklerini kadırır ve siçelen satırda A:B sütunu hücrelerini GRİ boyar.

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri