Son Dolu Satırı Başka Sayfaya Kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan habibe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Son Dolu Satırı Başka Sayfaya Kopyalama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba. Bu konuyla ilgili daha öncede yardım almıştım ancak tekrar çözebilen olursa sevinirim. Kod, örneğin Kişi1 sayfasındaki son dolu satırdaki veriyi alacak ve "main" sayfasının son dolu satırına yapıştıracak. Kişi2 sayfasındaki veriyi de alıp maine aynı şekilde aktaracak. Ben ayrı sayfalarda aktar düğmesikoydum ancak tek sayfada da olabilir.

Ekli dosyalar
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Üstteki kodlar Sayfa3 (Kişi1) sayfasındaki son dolu satırı alır, Sayfa1 (main) sayfasının son boş satırına kopyalar.

Teşekkür ederim kopyalama işlemini yapıyor ancak main sayfasında kopyalanan eski verinin kaybolmaması için ne yazabilirim? Kopyalanan satırlar alt alta şeklinde ilerleyebilir.

Örneğin kişi1 sayfasından maine kopyalama yaptık. sonrasında kişi2 sayfasından yaptık. İlk yaptığımız kopyalama satırı kalsın silinmesin, üst üste yazıyor bu şekilde. umarım açıklayabilmişimdir.

Burada silme işlemi yapan bir kod yok.
İlk sıradaki kod: Kişi sayfasının B sütunundaki veriye göre en son satırını kopyalar,
İkinci sıradaki kod: kopyalanan veriyi Main sayfasındaki son dolu satırın altına yapıştırır.
Üçüncü sıradaki kod: Yapıştırma işlemini iptal eder.

Bahsettiğiniz silinme mevzusu hangi aşamada oluşuyor anlayamadım inanın :(

Şöyle ki ilk sıradaki kod ile main sayfasına yapıştırma işlemini yapıyorum. Ancak tekrar bir yapıştırma işlemi yapıldığında ilk yapıştırılan satırın üzerine yazıyor, verileri alt alta sıralı bir şekilde göremiyorum. Yüklediğim dosyayı inceleyebilirseniz sanırım daha net açıklamış olacağım.

Ekli dosyalar
Merhabalar,
Kopyalanan alanı yapıştırmak için kullandığınız
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
satırında A sütununa göre son dolu satır belirleniyor. Sizin paylaştığınız dosyada ise A sütunları boş olduğu için hep aynı satırın üzerine yapıştırıyor. A sütunundaki No alanlarını doldurarak işlem yaparsanız kayıtlar alt alta gelir.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri