Seçim Kutusu İle Seçim Yaparak

Kısa Açıklama

Seçim Kutusu İle Seçim Yaparak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, Sayfada listemiz var, Listemizde bilgilerin olduğu her satırın sonunda, (SEÇ) yazısı veya (SEÇİM KUTUSU) ile sadece seçtiğimiz o satırın, tüm bilgilerini veya satırdaki istediğimiz sütunlardaki bilgileri diğer sayfaya kopyalayabilir miyiz ? Sayfamda ara-bul ile listede mükerrer yinelenen bilgiler geliyor, Ben, mükerrer ve yinelenenleri de görmek ve istediğim satırı seçim kutusu ile seçerek diğer sayfaya kopyalamak istiyorum. Örnek, ara-bul yaptığımda altında ki listeye, 10 kişinin bilgileri geliyor ve ben bu 10 kişinin içinden istediğimi seçip diğer sayfaya bilgilerini kopyalamak istiyorum. Yani, satır hücrelerin sonunda seçme düğmesi koyup, bunlardan işaretlediğim satır bilgileri otomatik diğer sayfaya kopyalanması için nasıl bir kod ve işlem yapmam için lütfen yardımcı olur musunuz ? Teşekkür eder, saygılar sunarım.

Ekli dosyalar
Sayın @VolkanCan , foruma hoşgeldiniz.

İLk cevabım belgenizdeki yapıyla ilgili olacak.
Arama YApılan Liste kısmı neden arama sonuçlarının yazılacağı alanla aynı sütunlarda acaba?
Bu yapının meydana getireceği sıkıntı şöyle olabilir;
arama sonucu bulunan veri satır sayısı 10 satırdan fazla olunca ne olacak?

Bence asıl veri yığını ile arama soruçlarının yazıldığı alan, ya başka sayfalarda ya da başka sütunlarda olmalı.
Tabi arama sonucunda bulunan satır sayısı 10'dan (sonuçları için ayırdığınız alan 10 satır) fazla olduğunda,
bulunan ilk 10 satırın alana yazılması, sonrakilerin yazılmaması ise o başka tabi.

Mevcut tablo yapılarına göre elbette kodlama yapılabilir ama;
konuyu netleştirerek cevabı yazarsanız gereksiz 2 kez kodlama yapılmamış olur.

Bir de aktarma için SEÇ veya Onay Kutusu veya Seçenek Kutusu kullanılmasına da gerek olmayabilir.
Basitçe; arama sonuçlarının yazıldığı ve boş omayan bir hücreye fareyle ÇİFT TIKLAMA yapılarak da aktarma gerçekleştirilebilir.

Ayrıca temel bir durum da; neden ARAMA diye bir şey düşünüyorsunuz onu da tam olarak anlayamadım.
ARAMA işlemi yapmayıp, doğrudan alt taraftaki alanda FİLTRE uygulamayı neden düşünmüyorsunuz.

.

Tekrar merhaba Sayın @VolkanCan .

Önce bundan önceki cevabımı okuyunuz.

Ben yine de mevcut belge/veri yapısına göre kodlamalar yaptım.

Ekteki belgeyi deneyiniz.
-- Arama için, ilgili hücreye arama kriterini yazıp ENTER yeterlidir.
-- Arama kriterinin üçü de aynı anda kullanılabilir.
-- Alttaki veri yığınının daha fazla olması bir sıkıntı oluşturmaz.
-- Aktarma için, arama sonucu alanındaki dolu bir hücreye fareyle ÇİFT TIKLAMA yeterlidir.
-- Aktarılan verinin satırında G sütununa, verinin aktarıldığını göstermek üzere " + " yazdırılır (aktarıldığı anlaşılsın) .
-- Arama sonucu 10'dan fazla ise ilk 10 kayıt listelenir (sonuç alanı için ayrıan satır sayısı 10 olduğu için)

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(55 satır)

Ekli dosyalar
Tekrar merhaba Sayın @VolkanCan .

Önce bundan önceki cevabımı okuyunuz.

Ben yine de mevcut belge/veri yapısına göre kodlamalar yaptım.

Ekteki belgeyi deneyiniz.
-- Arama için, ilgili hücreye arama kriterini yazıp ENTER yeterlidir.
-- Arama kriterinin üçü de aynı anda kullanılabilir.
-- Alttaki veri yığınının daha fazla olması bir sıkıntı oluşturmaz.
-- Aktarma için, arama sonucu alanındaki dolu bir hücreye fareyle ÇİFT TIKLAMA yeterlidir.
-- Aktarılan verinin satırında G sütununa, verinin aktarıldığını göstermek üzere " + " yazdırılır (aktarıldığı anlaşılsın) .
-- Arama sonucu 10'dan fazla ise ilk 10 kayıt listelenir (sonuç alanı için ayrıan satır sayısı 10 olduğu için)

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(55 satır)
Efendim, Nasrettin hocanın, çok afedersiniz, eşekten düşme kıssası. Hoca, eşekten düşünce kalabalık toplanarak, şunu yapın, bunu yapın, doktor çağırın derken, hoca başını kaldırıp, bana eşekten düşeni getirin, ancak beni, bilen anlar diyor. Velhasıl, hocam her bir kelimeniz doğrudur. Sürç-i lisanım olmuşsa özürümü kabul buyurun. Ayrıca, yaş mı dersiniz, cahillik mi dersiniz ama dosyayı nasıl indireceğimi bilmiyorum. Lütfen, bilgi yardımcı olur musunuz ?

Hocam, tek kelime sizi alkışlıyorum. Yetmez, sitenize sitenize vip üye olacağım ama sizden ricam lütfen ödeme işlemine, İBAN dahil etmeniz. Daha önce sitenize üye olacaktım. Ödeme İşleminin Güvenilir olması ile ilgili değil, prensip olarak Kart kullanmıyorum ve benim gibi çok insan olduğunu ve olacağını düşünerek acizane meramımı dile getiriyorum. Takdir ve tensiplerinize arz eder, desteğiniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Estağfurullah.

Bu konularla ben değil, Sayın @Admin ilgileniyor.
Mesajınızı fark edip dönüş yapacaktır.
Ancak forumumuzdaki VİP üyelerimizden. veya VİP üye olmak isteyenlerden nerdeyse hiç sorun iletilmiş değil onu biliyorum.

.

Hocam, tek kelime sizi alkışlıyorum. Yetmez, sitenize sitenize vip üye olacağım ama sizden ricam lütfen ödeme işlemine, İBAN dahil etmeniz. Daha önce sitenize üye olacaktım. Ödeme İşleminin Güvenilir olması ile ilgili değil, prensip olarak Kart kullanmıyorum ve benim gibi çok insan olduğunu ve olacağını düşünerek acizane meramımı dile getiriyorum. Takdir ve tensiplerinize arz eder, desteğiniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Biz ödeme için PAYTR altyapısını kullanmaktayız.
Güvenlik anlamında bir sorun yaşanacak ya da bu tür bir riski göze alamayacak çapta bir firmadır.
Her ne kadar tercihimiz manuel işlemlerden kaçınmak olsada, kredi kartı kullanılmaması saygı duyulacak bir durumdur.

Özel mesaj ile iletişime geçeceğiz.

İyi çalışmalar,

Geri