Sayfa birleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Sayfa birleştirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod çalışmasını feyzullah bey yapmıştı Kamu sayfasını kopyalayıp Ana Data sayfasına taşıyordu. Bunu yaparken Birimler satırının son dolu hücresinden itibaren kopyalayarak yapıyor. Bunu hem birimler sayfasının son dolu hücresini hemde başlık kısmındaki FİYATLAMA yazan son dolu sütunu alarak Ana Data sayfasına kopyalamak istiyorum. Yani FİYATLAMA yazan son dolu sütundan sonra gelen boş hücreleri almasın. Bu boş hücreler doldukça enson dolu kısmı kopyalayarak taşısın

Ekli dosyalar
Merhaba Sayın @mertatakan_3838 .
Sayın @Feyzullah , şu an çevrimiçi değil.

Önce KAMU sayfası AQ1:AS1 hücrelerindeki SIFIR değerlerini silin.
Sonra da mevcut kodda; aşağıda kırmızı renklendirdiğim satırı, yeşil renklendirdiğim gibi değiştirin.

NOT: KAMU sayfasındaki DÜĞMEler de kopyalanacaktır, onların durumunu netleştirmeniz lazım.
.Range("A1:BD" & Son).Copy S1.Cells(IIf(sat = 3, 2, sat), 2)
.Range("A1", .Cells(Son, .Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column)).Copy S1.Cells(IIf(sat = 3, 2, sat), 2)

Merhaba Sayın @mertatakan_3838 .
Sayın @Feyzullah , şu an çevrimiçi değil.

Önce KAMU sayfası AQ1:AS1 hücrelerindeki SIFIR değerlerini silin.
Sonra da mevcut kodda; aşağıda kırmızı renklendirdiğim satırı, yeşil renklendirdiğim gibi değiştirin.

NOT: KAMU sayfasındaki DÜĞMEler de kopyalanacaktır, onların durumunu netleştirmeniz lazım.
Düğmelerin kopyalanmasina engel olabilir miyiz Ömer hocam

Kopyalamayı engelleme değil de, kopyalandıktan sonra silinmesini uygun gördüm.
Aşağıda kırmızı renklendirdiğim iki kod satırının arasına, yeşil renklendirdiklerimi ekleyin.
.Range("A1", .Cells(Son, .Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column)).Copy S1.Cells(IIf(sat = 3, 2, sat), 2)
For Each nesne In S1.Shapes
If nesne.Left > S1.[D1].Left Then nesne.Delete
Next
S1.Cells(IIf(sat = 3, 2, sat), "").Interior.Color = vbRed

Kopyalamayı engelleme değil de, kopyalandıktan sonra silinmesini uygun gördüm.
Aşağıda kırmızı renklendirdiğim iki kod satırının arasına, yeşil renklendirdiklerimi ekleyin.
ömer hocam kodları denedim KALEM ve FİYATLAMA yazan hücrelerden sonra gelen iki boş sütunuda kopyalıyor ben son dolu sütuna kadar kopyalasın istiyorum. Başlık kısmındaki sütunlar doldukça en son dolu sütundan koyalayarak işlemi devam ettirmesini istiyorum

Ekli dosyalar
  • Adsız.webp
    Adsız.webp
    42.5 KB · Görüntüleme: 6
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri