H

Soru Satış raporu için özet bilgiler

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hutupis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hutupis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ekte gönderdiğim iki dosyadan ben de dashboard yapmak istiyorum. Satış detayı dosyasında satış detayları var. Dashboard da ise bilgileri veri al ile alıp özet tablolar yapıyorum. Dasboard dosyasında genel durum sayfasına data sayfasındaki bilgilerle grafikler vs bilgiler yapacağım. Dosyaların bilgisayardaki yeri C:\Users\Zİya\Desktop\Dashboard

(Veri al ile yapılırsa dosya güncellendikçe rapor da otomatik güncelleniyormuş bir de dosya boyutu daha az oluyormuş)

Fakat bazı bilgileri yapmak ta zorlanıyorum yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

“PivotTable2” de toplam miktarı ve yüzdelik oranı ve günlük ortalama miktarını excel kendisi hesapladı.

Fakat aylık ortalama satış miktarı ve yıllık ortalama satış miktarını bu tabloya nasıl ekleyebilirim.

Data sayfasında “Müşteri adedi” “yeni müşteri adeti” satırları var sarı dolgulu.

Müşteri adetlerinin olduğu kısma yıl bazında kaç farklı müşteriye satış yapılmış onu görebilir miyiz?

Yeni müşteri adedi kısmına da o yıl daha önceki yıllarda hiç satış yapılmayan kaç müşteri var onu görebilir miyiz ?

“bir ürüne ait ilk satış tarihi ile son 5 satış bilgileri gelebilir mi ? satış tarihi ve fiyat

Ekli dosyalar