V

Çözüldü Resimlere Otomatik köprü oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

vurkan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba. Okulumda geçmiş yıllara ait bir diploma defteri programı oluşturmaya çalışıyorum. Arşivdeki diploma defterlerinin her sayfasının resmini çektim. ve sayfa isimlerini sayfadaki diploma numaralarının başlama ve bitiş numaralarına göre (örneğin 14-25) isimlendirdim. Ayrıca klasörler oluşturarak (2003-2004 şeklinde isimlendirdim) bu sayfaları ait oldukları klasörlere yerleştirdim. Bu klasörleri de DİPLOMA DEFTER RESİMLERİ isimli klasörde topladım. Ekteki örnek defter dosyası ile bu klasör aynı ortamda olacak. (mesela masa üstü veya diploma isimli klasör.)

Yapmak istediğim; Mesela:
Örnek defter dosyası çalıştırılıp Sonuc sayfasında ALİ VELİ isimli kişi aranıp bulununca H sütununda diploma numarası 16 olarak göründü. Bu 16 rakamına J sütunundaki eğitim öğretim yılı (aynı satırdaki) aynı zamanda DİPLOMA DEFTER RESİMLERİ klasöründeki aynı isimli klasör içindeki 14-25 isimli resme köprü kurmak istiyorum.

Yani 16 ya tıklayınca DİPLOMA DEFTER RESİMLERİ klasöründeki (J sütunundaki) ilgili klasöre gidecek ve 16, 14 ile 25 arasında olduğu için 14-25 isimli resmi açacak. Bu mümkün müdür acaba? Bunun için nasıl bir kod yazılmalıdır. Saygılar.

Ekli dosyalar

Alt taraftan sonuc isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin ve
karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodları yapıştırın.

Artık H sütunundaki hücreye fareyle çift tıkladığınızda ilgili resim açılacaktır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)

.

Sayın BARAN Üstadım ilginite teşekkür ederim. Kodlar genelde çalıştı.
Ancak. Diploma defterinde son sayfada tek kişi olunca o sayfaya sadece onun diploma numarasını isim olarak vermiştim. 1808 gibi. Bu öğrenciyi görüntülemek istediğimde hata verdi. Diğer öğrencilerde sorun çıkmıyor. Bunun gibi birkaç öğrenci daha var. Nasıl bir değişiklik yapılabilir. Saygılar sunuyorum.