Puantaj Verileri A Z Sıralama

Kısa Açıklama

Puantaj Verileri A Z Sıralama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Zaten siz kodun tetiklenmesi şuna bağlı olsun demediniz ki.
Sanırım doğrusu, PUANTAJ işleminin ardından sıralama makrosunun çalışması.
PUANTAJ makrosunun End Sub satırının hemen üstüne SIRALA diye bir satır ekleyin ve değer değiştirme düğmesine tıklayın.

D sütununa veri girişi olduğunda tetiklesin. Aşağıdaki gibi bir satır ekledim ama, ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı aldım.

p.Range("D8:AJ127" & p.[AJ127].End(3).Row).Sort p.[D7], 1, p.[AJ126], , 1 ' SIRALA

Ekli dosyalar
  • Ekran görüntüsü 2021-04-16 175331.webp
    Ekran görüntüsü 2021-04-16 175331.webp
    62.5 KB · Görüntüleme: 2
İyi de alt taraftaki veriler formüllerle elde ediliyor (yeni fark ettim)
Veri alınışını alfabetik hale getirmek veya veri kaynağını alfabetik hale getirmek daha doğru olur.

Aslında sorunuzun cevabı aşağıdaki kod.
Ancak hücreler boş gibi görünse de boş olmadığından bu şekilde kullanamazsınız.

İsterseniz bu formülleri sayfada başka bir alana uygulayıp verileri oraya alın.
Oradaki verilerin alfabetik olarak asıl yerlerine aktarılması için formülle çözüm aransın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

Sayın @yasarpiskin .

Forumumuzda açılan konular, konu sahibinin, verilen cevaplarla ilgili olarak yazdıkları olumlu cevabın ardından cevaplara kapatılmaktadır.
Bundan maksatımız ise, konu bütünlüğünün dağılmaması, belge bazlı değil, konu bazlı soru sorulması konular açılması isteğimizle ilgilidir.

Verdiğim cevapla ilgili olarak olumlu cevabınız olduğundan konu cevaplara kapatılmış idi.

Oluşturduğum kodla ilgili olarak ortaya yeni sorun çıktığını düşünüyorsanız;
durumu, forumumuzda yeni bir konu açarak veya cevapla ilgili olumlu cevap yazmak yerine, .... şeklinde bir sorun oluştu diye cevap yazmalısınız. Ortaya çıktığını düşündüğünüz (verilen cevaptan kaynaklanan) soru/sorun oluğunda, başka forum sitelerinde soru sormanıza şaşırdığımı belirteyim. Neyi sordunuz da sonuç alamadınız merak ediyorum.

Forumumuzda sorulmuş ve sonuçlanmamış bir konu/soru olduğunu sanmıyorum.
Üstelik forumumuzda; soruların sorulmasıyla, sonuca ulaşılması arasında geçen süre DAKİKA cinsinden ifade edilebilecek şekildedir.

.

Geri