Puantaj 2 tarih arası veri yazdırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan murniemi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Puantaj 2 tarih arası veri yazdırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
selam ekteki dosyanın aktarma kısmıyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim aktarma kısmında kişi 01,04,2022 - 10,04,2022 tarihler arası yıllık izne çıktığını varsayarsak ben bunu puantaja yazdırmak için 10 satır yazmam gerekiyor çıkış tarihi kısmına 01,04,2022 dönüş tarihi kısmına 10,04,2022 yazdığımda tek satırda bunu yaptırabileceğim bir formül ilave yada sizin yapabileceğiniz bir formül varsa çok makbule geçer yani kısacası 2 tarih arasını tek satırda işletmem gerekiyor yardımlarınız için şindiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar
@murniemi
Önce; aşağıdaki gibi bir yapıda, kullanılan izinleri kaydedeceğiniz yeni bir sayfa oluşturun.

1654119924771.webp

Böyle bir sayfa oluşturursanız, PUANTAJ sayfasına bu izinlerin yansıtılması çok mesele değil.

Moderatörün son düzenlenenleri:
söylemek istediğinizi anlamasamda
PUANTAJ sayfasına bu izinlerin yansıtılması çok mesele değil.
sözünüze istinaden bunu yapmanın zor olmadığını anladım sorunu çözeceğime inanıyorum ilginize teşekkür ederim bu konuyla başkalarını meşgul etmemek adına konuyu kapatabilirsiniz tekrar teşekkürler.

@murniemi
Anlamayacak ne var, asıl ben bunu anlamadım.
Belirttiğim yapıda, TC kimlik no, devamsızlık başlangıç ve bitiş tarihlerinin olduğu bir sayfa oluşturun.
Sadece izin diye düşünmeyin aynı tabloya diğer devamsızlık türleri için de birer satırlık kayıtlar yaparsınız.
Bu tabloya bir de devamsızlık türünü (yeni bir sütun) yazarsınız (Yıllık İzin, Mazeret izni vs kısaltma kullandığınız tüm devamsızlık türleri) .

Böyle bir sayfa (içerisinde anlamlı veriler de olacak şekilde) ekleyerek yeni bir örnek belge yükleyin.
Bundan sonra; PUANTAJ sayfasında, bu devamsızlık sayfasındaki bilgilerden hareketle ilgili personelin satırlarında
ilgili tarihler için gerekli sonuçlar formülle alınabilir.
Örnek belgede böyle bir sayfa (bilgi) olmadığı için formül olarak cevap vermedim.

Yeri gelmişken bir de bilgi düzeltmesi yapalım.
28 Ekim günü (yarım gün), dini bayramlardaki arefe günleri gibi yarım gün tatildir ancak
durumu arefe değil, bayramın kendisidir. Cumhuriyet Bayramı için arefe diye bir kavram/durum yok.

.

Geri