Pivot ile hareket formülü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan shapes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Pivot ile hareket formülü isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Mevcut verilere göre RAPOR sayfasında
19'uncu satıra gelmesini istediğiniz sonuçların gösterilmesi akımından mevcut formülleri silip,
yerine basit = şu+şu veya =şu/şu gibi formüller uygularsanız daha iyi anlaşılır.

.

Yanlış düşünmüyorsam; aşağıdaki formülleri sırasıyla B4, C4, D4 ve E4 hücrelerine uygulayıp
MOR renkli Genel Toplam satırın altına taşacak şekilde aşağı doğru kopyalamanız yeterli olacaktır.
Formüller Genel Toplam satırından sonra BOŞ sonuç verir.

Bir süre bilgisayar başında olamayacağım, istediğiniz sonuç alınmıyorsa iletirsiniz, tekrar bakılır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

.

Estağfurullah Ben anlatamadım olayı,

1,2,3,4 Olarak belirtiğim şekilde şu formüller olmalı bu excelide siz uyarlamıştınız.

1 : =ORTALAMA(B4:B27)
2 : =ÖZETVERİAL("Toplam Sku";$H$3)/[@[Çalışma Süresi]]/24
3 : =ORTALAMA(D4:D27)
4: =ÖZETVERİAL("Toplam Sku";$H$3)/[@[Çalışma Süresi (yarım saat)]]/24

Yukardaki Formüler sıralı şekilde uyarlanmalı ben uyarladığım zaman sadece tek üzerinde uyarlanıyor 24 sayısı manuel girildi
aslında bağ_del_dolu_say yapılabilir ama ben beceremedim 24 sayısı personel sayısı bu arada.

Ekli dosyayı görüntüle Pimapen Profil Alış-Veriş.xlsm

Moderatörün son düzenlenenleri:
Görebildiğim kadarıyla önceki verdiğim formül cevabında B, C ve D sütunu için önerdiğim formüller zaten istediğiniz sonuçları veriyor.
Sadece, E sütunu için önerdiğim formülde kırmızı renklendirdiğim kısmın yerine, yeşil renklendirdiğim formül parçasını yazmanız yeterli.

=EĞER(H4="";"";EĞER(H4="Genel Toplam";I4/D4/(KAÇINCI("Genel Toplam";$H:$H;0)-4);
ORTALAMA($E$3:E3)

Başka bir sorun görmüyorum. Yapmanız gereken, verdiğim formülleri 3'üncü satırdaki ilgili hücrelere uygulamanız ve
B3:E3 hücre aralığını aşağı doğru en az sağdaki tablonun Genel Toplam yazılı satırına kadar kopyalamanız yeterlidir.

.

Forumda verilmiş bir formülü kopyalayıp, belirtilen hücreye yapıştırıp aşağı doğru kopyalamak zor olmasa gerek.
yapacağınız şey 5 numaralı cevapta verdiğim formülleri sırayla kopyalayıp B3, C3, D3 ve E3'e yapıştırmak ve sonra da aşağı doğru kopyalamak. Tek farklı durum D3'e yapıştırılacak formülün bir kısmını, 10 numaralı cevaptakine göre değiştirerek işlem yapmak.

.

Geri