Personel Yıllık İzin Çizelgesi Hazırlama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Personel Yıllık İzin Çizelgesi Hazırlama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar üstadlar,
Netten Hazır olarak bulduğum dosyanın bazı eksiklerini giderdim ancak halledemediğim konularda sizlerin yardımınıza ihtiyacım var;

PERSONEL LİSTESİ sayfası eksiklikleri/hataları:
Tüm personel verilerini kaydettim. (PERSONEL LİSTESİNDEKİ 20:24 satırlarındaki personellerin izinleri sabit olduğu için C:E sütunları sabit tutulmuştur.)
-Verilerin sıfır olduğu hücrelerin boş gözükmek yerine sıfır olarak gözükmesi,

HAKEDİLEN İZİN sayfası eksiklikleri/hataları:
-Bu yıl işe giren personelin hakediş tarihinin düzeltilmesi (C15) <<<düzeltme tüm sütuna uygulanacaktır.

KULLANILAN İZİN sayfası eksiklikleri/hataları:
-Bu dosyada en önemli eksiklik olan yarım gün izin yazma eksikliğinin giderilmesi yani İZİN KULLANILAN GÜN sütununa yarım gün olarak kayıt yapabilmek ve bu veriyi PERSONEL LİSTESİ' ndeki sayfaya yarımlı olarak aktarması,
-İşbaşı Tarihini İzin Dönüş Tarihinin ertesi günü olarak vermesini,
-Toplam İzin Süresinden izinleri düşerken TATİLLER' i ve Pazar günlerini baz almamasını,
-Tatile denk gelen günlerin sayısını İZİNDEN DÜŞÜLECEK TATİLLER (I) sütununa yansıtmasını,

İZİN FORMU sayfası eksiklikleri/hataları:
-Sarı ile belirttiğim hücrelerin hata vermesi ve değeri bulamaması,
-Personelin izin aldığı tarihlerin son tarihli olanını forma yansıtması, yani örneğin Nuri Tanak'ın 8 Şubat iznini değil de 16 Mart iznini baz alması gerekmektedir.

Tüm sayfaların ilgili sütunlarına kadar bir satır açık mavi dolgu, bir satır dolgusuz olacak şekilde satırları renklendirmeyi rica ediyorum.

HAKEDİŞ HESAPLAMA sayfası exceldepodan satın aldığım ama çalışma dosyama faydalı olabilir mahiyetinde eklenmiştir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba @mc_exrem .

Sadece bir belgeye yönelik tüm isteklerin maddeler halinde sıralanıp,
tümünün birden çözümü için belge bazlı konu açılması forum mantığıyla çelişiyor ve
belge sahibinden başka hiçbir forumdaşın işine yaramayacak, ARAMA yapıldığında bulunamayacak bir yapı oluşuyor.
Böyle, talimat/ödev gibi konu açılınca çoğu forumdaşımız konuyla ilgilenmek istemeyebilecektir.

Bu nedenle sorularınızı belge bazlı değil, işlem türü bazlı ve belli bir öncelik sırasına göre sorarsanız daha iyi olur.

Örneğin;
-- Formülle elde edilen sonuçlar boş olması gerekirken 0 (sıfır) olarak görünüyor.
-- İzin hakediş listesinde, işe giriş yılındaki "izin hakediş tarihi" nasıl hesaplanır?
-- Yarım gün izin kaydedemiyorum,
gibi işlem bazlı ve öncelik sırasına göre konular açarsanız diğer forumdaşlar bakımından da yararlı olur.

Belge size ait olduğundan, işleyişi siz biliyorsunuz. Dolayısıyla konuların/işlemlerin öncelik sırasını,
birbirlerini etkileme durumlarını siz biliyorsunuz.

Buna göre; en temel olandan (öncelik sırasına göre) başlayarak ve sadece soruyla ilgili sayfaların/alanların içerisinde olduğu,
gerçek bellgeyle aynı yapıda ve özel bilgi içermeyen örnek belgeler üzerinden ve olması gereken sonuçları da elle yazıp,
bu sonuçlara asıl ulaşıldığına/ulaşılacağına ilişkin açıklama ekleyerek konular açmanız,
bir sonraki konu açılırkan, bir önceki konudaki çözümü belgeye uygulayarak adım adım ilerlemenizde yarar var derim.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Geri