Pc Değişimi Sonrası Çalışmayan Dosya

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ekrmy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Pc Değişimi Sonrası Çalışmayan Dosya isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,

Makro ile İE açılıp adım adım işlem yapan bir dosyam var. Bir sorun yaşamazken PC değişimi sonrası çalıştırmaya çalıştığımda

1.webp

Hatası ile karşılaşıyorum.

2.webp

Daha önce bu hatayı PC'ye format atarak çözmüştük. Şuan bu bilgisayara format atma seçeneğim yok. Bu sebeple desteğinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
@ekrmy

İnternet sayfalarından bilgi çekme konusunda yeterli tecrübemin olduğu söylenemez.
Ama bildiğim; Internet Explorer yerine artık Microsoft Edge'nin var olduğu.

Konu hakkında bilgisi olan üyelerimizin sonuç alıcı destek olabilmeleri bakımından;
sorunuzu, ekran görüntüsü yerine kodların da içinde olduğu (URL adresi doğru/eksiksiz olmalı) ve
mümkün olduğunca gizli kalması gereken bilgiler içermeyen
gerçek belgenin kopyası şeklinde hazırlanmış bir örnek belge üzerinden sorarsanız sonuca ulaşmanız kolaylaşmış olur.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Bilgisayarında Internet Explorer var mı onu bir kontrol et bakalım.
Microsoft artık Explorer'i kaldırıyor, Windows 10'da var mıydı anımsayamadım ama Windows 11'de yok.
Hata sebebi de bundandır.

Bilgisayarında Internet Explorer var mı onu bir kontrol et bakalım.
Microsoft artık Explorer'i kaldırıyor, Windows 10'da var mıydı anımsayamadım ama Windows 11'de yok.
Hata sebebi de bundandır.
Hocam PC'de İE var. kodu çalıştırdığımda işlem için explorer sayfasını da açıyor işlem yapmadan yukarıdaki hatayı alıyoruz. Daha önce karşılaştığımızda formatla çözebilmiştik.

@ekrmy

İnternet sayfalarından bilgi çekme konusunda yeterli tecrübemin olduğu söylenemez.
Ama bildiğim; Internet Explorer yerine artık Microsoft Edge'nin var olduğu.

Konu hakkında bilgisi olan üyelerimizin sonuç alıcı destek olabilmeleri bakımından;
sorunuzu, ekran görüntüsü yerine kodların da içinde olduğu (URL adresi doğru/eksiksiz olmalı) ve
mümkün olduğunca gizli kalması gereken bilgiler içermeyen
gerçek belgenin kopyası şeklinde hazırlanmış bir örnek belge üzerinden sorarsanız sonuca ulaşmanız kolaylaşmış olur.

İyi çalışmalar dilerim.

.
Selam Hocam, site adresini paylaşamıyorum ve VPN ile erişildiğinden paylaşmam mümkün değil. kodları düzenleyip ekledim dosyaya teşekkürler.

Ekli dosyalar
İlettiğiniz belgede URL adresi olarak "exceldestek.com" yazdım ve kodu çalıştırdım.
Sonuç: sorun yok, kod şu satıra kadar sorunsuzca ilerledi.

.document.getElementsbyname("LIST_TICKETID")(0).Value = CStr(Sayfa1.Cells(satir, 2))

Geri