Otomati̇k Veri̇ Geti̇ri̇lmesi̇

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yclytr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Otomati̇k Veri̇ Geti̇ri̇lmesi̇ isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhabalar... Benim hazırlamış olduğum bir liste var. Liste Ramazan Erzak Yardım listesi.. Bu liste yaklaşık 600 kişilik.. Ancak bu listeyi her yıl tekrarlıyorum. Ve genelde %80 aynı kişiler yazılıyor. Listede kişilerin telefon numarası, tc numarası ve adres bilgileri yazıyor. Amacım, ben yeni listeyi yazarken, listede daha önceden kayıtlı olan kişinin adını ve soyadını yazdığımda, tc, telefon ve adres bilgilerinin otomatik çıkması ya da yazması.. Bunu nasıl yapabilirim..
Liste Başlıkları: ADI SOYADI, TELEFON NUMARASI, ADRESİ, TC KİMLİK NO

Merhaba @yclytr öncelikle hoş geldiniz. Sorularınıza Kişisel bilgiler içermeyen, içerse bile o bilgilerin yerini örnekleme(Gerçek Dışı) verilerle doldurarak örnek dosya paylaşırsanız daha net ve aranan çözümler sunulur. AMA Excel 365 versiyona sahip olduğunuzdan dolayı aşağıdaki kaynakta sorununuz ile ilgili çok güzel örnekleme yapılmıştır, inceleyip dosyanıza uyarlayabilirsiniz.

Merhaba ,
Hem alternatif olması hem de Excel 365 versiyonuna uygun işlev örneği olması için ben de dosya paylatım.
İsim Listesi Veri doğrulama liste özelliği ile getirildi. Örnekte B13 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı çekmeniz yeterli. Diğer sütunlar otomatik olarak gelecektir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ekli dosyalar
Geri