Otomatik Dosya Uzantısı Jpg Isim Değiştirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kafkas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Otomatik Dosya Uzantısı Jpg Isim Değiştirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar Siz değerli üstadlar bir ricam olacaktı

Excel de B sütununda dosya numaraları örnk : 2022/1 var E sütununda ise o dosya numarasına ait resim var (jpg ) ve bu şekilde devam ediyor birden fazla dosya numarası ve resim var bana buradaki resimlere B sütununda bulunan DOSYA NUMARALRININ yazmasını istiyorum mümkünse şimdiden Teşekkürler.
OLMASINI İSTEDİĞİM ŞEY
ÖRNEK : B2 DE 2022/1 E2 DE 2022/1.JPG
B3 DE 2022/2 E3 DE 2022/2. JPG resim adı değişecek

DOSYA EKLEYEMİYORUM RİCAM ŞUDURKİ

B2 SÜTUNUNDAN BAŞLAMAK ÜZERE DOSYA NUMARALARI YANİ ÖRNEK ( 2022/1 ) BUŞEKİLDE
E2 SÜTÜNUNDA İSE RESİMLER VAR ÖRNEK ALİ VELİ.JPG BU RESİMLERİ BİR KODLA EXCELE ÇEKİYORUM
ANCAK ŞİMDİ RESİMLERİN B2 SÜTUNDAKİ DOSYA NUMARALARI İLE İSİMLENDİRMEM GEREK
ÖRNEK : ALİ VELİ.JPG 2022/1.JPG OLACAK İSİM DEĞİŞİKLİĞİ SADECE UMARIM ANALATA BİLMİŞİMDİR
BU ŞEKİLDE 2000'e yakın resim ve dosya no var ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Dosya isminin sağına .jpg uzantı ismi mi eklenecek? Eğer isteğiniz bu şekildeyse aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

DOSYA EKLEYEMİYORUM RİCAM ŞUDURKİ

B2 SÜTUNUNDAN BAŞLAMAK ÜZERE DOSYA NUMARALARI YANİ ÖRNEK ( 2022/1 ) BUŞEKİLDE
E2 SÜTÜNUNDA İSE RESİMLER VAR ÖRNEK ALİ VELİ.JPG BU RESİMLERİ BİR KODLA EXCELE ÇEKİYORUM
ANCAK ŞİMDİ RESİMLERİN B2 SÜTUNDAKİ DOSYA NUMARALARI İLE İSİMLENDİRMEM GEREK
ÖRNEK : ALİ VELİ.JPG 2022/1.JPG OLACAK İSİM DEĞİŞİKLİĞİ SADECE UMARIM ANALATA BİLMİŞİMDİR
BU ŞEKİLDE 2000'e yakın resim ve dosya no var ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
DOSYA NO YAZAN YERDEKİ ( 2022/1, 2022/2 VB ) E SÜTUNUNDAKİ RESMİN ADI OLARAK DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

SORA NODOSYA NO ( B SÜTÜNU )RESİM ( E SÜTUNU)
12022/1BURADA JPG UZANTILI RESİM VAR BU RESMİN 2022/1
22022/2BURADA DA JPG RESİM VAR BU RESMİN ADI 2022/2 OLMASINI İSTEDİĞİM

Resimleri hücreye yazdığınız esnada b sütunundaki karşılık gelen hücreye resmin ismi yazılması daha uygun olur. Makro kodunu paylaşırsanız üzerinde düzenleme yapalım.

https://***/dl2htxxcww8y/otomatik_resim_adı_değiştirme.xlsx.html
bu linkte anlatmak istediğim şeye dair örnek bir dosya var yardımcı olursanız sevinirim
SADECE RESİMLERİN ADLARI - DOSYA NUMARALARI OLARAK DEĞİŞECEK
BENDEKİ RESİMLERDE DOSYALARA AİT KİŞİLERİN İSİMLERİ VAR ŞİMDİ İSE KİŞİ ADLARI YERİNE DOSYA NUMARALARI OLMASI GEREKİYOR
SAYGILAR

Belki siz caps lock u unutmuş olabilirsiniz belki yazılar ufak okunuyor olabilir. normal ilerleyen konularda harflerın buyumesı yanlış anlaşılabiliyor . konuşurken sesi vurgulayarak yukseltmek gibi. onun dışında biz gariban excelciyiz siz bizim anlayabileceğimiz şekilde dosya sunarsınız bizde elimizden ve bilgimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız . sizin uğraşamadığınız bir çok işlem için ücretsiz vakit harcarız. ve bu nedenle tek istediğimiz anlaşılabilir sorular görmektir.
Ben bu konu için uğraş harcıyorum zaten hem bu konuları bilsem siz değerli üstadları rahatsız etmem kendi işimi kendim yapardım dosya yükleyemedim ama link koydum yardım etmek zorunda da değilsiniz hepinize teşekkür ediyorum kusura bakmayın

bu linkte anlatmak istediğim şeye dair örnek bir dosya var yardımcı olursanız sevinirim
.......
Sanırım üyemiz, verdiği harici bağlantının görünmediğinden (kaldırıldığından) habersiz.
Forumumuzda harici dosya paylaşım sitelerine verilen bağlantılar forum yazılımımız tarafından otomatik kaldırılmaktadır.
Örnek belgelerin, doğrudan forumumuza eklenmesi gerekiyor.

Geri