Orjinal Tarihe Dönüştürme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sparrow13
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Orjinal Tarihe Dönüştürme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
İşyerimde kullanacağım bir excelde hayatımda ilk defa karşılaştığım bazı problemler var excelden bir kısmını buraya ekleyeceğim. İşimin aciliyetinden dolayı yardımlarınızı rica edeceğim.

Karşılaştığım problemler;

- A sütununa eklediğim tarihlerde aylar ingilizce kısaltmaları yazıyor. Orjinalinde de tarihe çevirdiğimde hiçbir şekilde kabul ettiremedim. Hücre biçinlendirmeden tarih kısmından konum değiştirmeyi denedim fakat işime yaramadı. Bunu düzeltebilecek arkadaştan ricam, tarih filtrelemesi yapabileceğim şekilde sadece sayılardan oluşacak şekilde olması. (01.01.2020 gibi)

- B sütununda il veya ilçe isimleri var. Bu kısımda ki ricam; hücrede yazan il veya ilçeyi excelin başka bir sayfasında aynı sütun ve satır sayısını koruyacak şekilde otomatik taşıması yeni değer girdiğimde o sayfanında o değeri görmesi. (Örnek olarak gönderidğim excel de Muğla var bu excelde sıralı bir şekilde ancak asıl listemde bu karışık bir şekilde. İstediğim 1.sayfada ki bütün Muğlaların 2. sayfada gözükmesi ve yeni değerler girdikçe otomatik 2.sayfaya eklemesi)

- C sütununda bazı sayısal değerler var ancak görüldüğü gibi virgül ile ayrılmış. Bazı sayılar 99'5 gibi gösterilmiş ama bu benim için problem değil. Benim o değeri 99'5 olarak kabul etmem gerekiyor. İstediğim ise virgül ile ayrılmaları kaldırmak her sayıyı aynı satırda ayrı ayrı hücrelere almak istiyorum. (örnek olarak 59,81,84 olan bir satır var C3 hücresi ben C4 e 59, C5 e 81, C6 ya 84 yazmak istiyorum.

Konu ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim. Herkese sağlıklı, huzurlu günler dilerim.

Ekli dosyalar
2.maddeyi anlamadım onu örnek ile anlaşılması için örnek dosya ile gösterin.

1. ve 3. maddeleri de yanlış almadı isem ekli dosyadaki gibi yaptım.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(24 satır)

Ekli dosyalar
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri