H

Çözüldü Nöbet Listesi Makro Düzenleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HANEDANNN

Normal Üye
atacagım makro kodunda aylık 46 ıncı satıra kadar olan personele otomatik mesai atıyor ,ama ben aylık olarak personel sayısını değiştirecegim için bazen 40,43 veya 42 olarak değişecek satırlar ama değiştiremedim,yardımcı olur musunuz ,
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(54 satır)

Hocam deneme sonucunda yerleştirilen Yİ ve 24 ten önce 16 ataması olmuş ama olmaması lazım nöbet cıkışı olduğu için,bazı günlere baktım bi kaç gece sütununa hiç 16 atanmamış,hocam alt satırda bulunan gece ve gündüz sayılarını gösteren bölüme 24 dü ekleme yapmamız lazım yani 24 hem gece hem gündüz sayıldığı için
Örneğin ben bi sütuna 5 adet 24 yazdım sistem atarken 12 nöbet atamaması lazım o zaman 17 kişi nöbete gelmiş olur,12 yerine 7 adet 16 ataması lazım şuan görebildiğim sorun bunlar hocam

Sayın @HANEDANNN ,
Yİ ve 24'ten önce 16 yazılmaması kısmını anladım.

Son bir soru sorayım, sanırım bu şekilde durum daha iyi netleşecek.
Bazı hücrelere elle 24 ve Yİ veya R yazdınız diyelim; bu durumda 8 ve 16 değeri için 12 adet yazma koşuluna nasıl bakılacak?
Örneğin bir güne ait sütunde 5 tane 24'ü elle yazdınız. Bu gün sütununda, kaç adet 16 ve kaç adet 8 yazılması lazım.
Tabi 128 saatlik fazla mesai sınır değerine dikkat edilecek onu sormuyorum. Fazla mesai sınırına ulaşan kişi zaten kapsam dışı.
.

Moderatörün son düzenlenenleri:
5 adet 24 yazilacagi için 7 adet 8 ve 16 yazılması lazım,
Hocam benim dikkat ettiğim ve gördüğüm otomatik atama yapıldıktan sonra,tekrar ikinci bir makroyla hataların giderilmesi ve 8 ve 16 düzenli ve eşit bir şekilde dagalmasi,bu sorunun çözülmesi için Excel yeterli olur mu bilmiyorum
Demek istediğim sadece ilk yerleştirmenin yeterli olmamasi,çünkü şartlar ve koşullar olduğu için ,ilk atamadan sonra yerlestirilenleri düzenleyecek ve esitleyecek birşey lazım
Umarım anlatabilmisimdir

Hocam elinize sağlık,ikincil düzenleme koduyla hatalar giderilmiş,bi kaç soru sormak istiyorum
sistem bulunan kişi sayısına göre yerleştiriyor ve sağ üste sütunda en fazla ne kadar 8 ve 16 buluna bileceğini yazıyoruz fakat yeşiller 24 sayısına odaklı yani 12 ye 12
bu çalışan sayısı 40, 45 iken sorun olmaz hocam fakat eleman sayısı 30 olunca problem oluyor, demek istediğim şuan ki sistemde kişi sayısını ayarlayabiliyoruz,
sütundaki 12 şartınıda ayarlayabilir miyiz
örneğin kişi sayımı 30 a çektim ve günlük 8 kişi çalışmasını istiyorum,yani yeşil hücreler 8 gündüz 8 gece olduğunda 16 sayısına ulaşınca yeşil olsun
hocam herkesin kullana bilmesi açısından,sütunlarda olması gereken gece ve gündüz mesaisi
gündüzgece
82

bu şekilde değer girebileceğimiz tablo olabilir mi?demek istediğim yeşilin girdiğimiz değerlere göre çalışabilir,bu kısım başka insanlarında kulanabilmesi için,şuan ki tablo benim işimi fazlasıyla görüyor

şuan kendimle ilgili iki sorum var birincisi haftasonu ve resmi tatil olan günlerin sütun renkleri yoktu,onlar geri gelecek mi
ikinci olarak sistem 24 atarken sıralı gidebilir mi yani herkese 24 yazıldıktan sonra diğer kişiye geçse çünkü bir kiş de 6 24 var diğer kişide 1,tabiki,şartlar sağlanırsa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...