Modüldeki Kodu Sayfaya Yapıştırıp, Otomatik Çalışması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Modüldeki Kodu Sayfaya Yapıştırıp, Otomatik Çalışması isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Merhaba.
Sayfanın kod bölümündeki DUSEYARA makrosunu silip, yerine aşağıdaki kodu yapıştırın.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)

hocam çok teşekkür ederim,bu kodları aynı çalışmadaki diğer sayfaya randevu_defteri yapıştırdığımda çalışmadı,kodu inceledim sayfa ismi bulamadım,rica etsem diğer sayfalara uyarlamak için değiştirmem gereken alanı söyleyebilirmisiniz

Sayfanın kod bölümüne uygulanan Worksheet_Change veya Worksheet_Selection_Change gibi kodlarda, sayfa ismi kullanmaya gerek yok,
Bu kodlarda Cells(....) yazdığınızda; belirtilen hücre, bu kodu uyguladığınız sayfanın hücresi anlamına geliyor zaten.
Başka sayfadan veri çekecekseni; sadece o sayfanın adının belirtilmesi gerekiyor.
.

Sayfanın kod bölümüne uygulanan Worksheet_Change veya Worksheet_Selection_Change gibi kodlarda, sayfa ismi kullanmaya gerek yok,
Bu kodlarda Cells(....) yazdığınızda; belirtilen hücre, bu kodu uyguladığınız sayfanın hücresi anlamına geliyor zaten.
Başka sayfadan veri çekecekseni; sadece o sayfanın adının belirtilmesi gerekiyor.
.

veri çekeceğim sayfa aynı fakat veriyi çektiği sayfa değişti,yeni sayfada örneğin a kolonuna yazdığım veriye göre çekecek
yüklediğim ekte aynı kodları randevu_defteri isimli sayfaya uyguladığımda çalışmadı

Verdiğim kod'daki If Target.Column <> 2 Or Target.Row < 8 Then Exit Sub satırına dikkat edin.
Bu kod satırı;
veri yazılan satır no 8 'den küçükse VEYA veri yazılan sütun no 2'den farklı ise İŞLEM YAPMAdan KODU SONLANDIR
anlamına geliyor

Verdiğim kod'daki If Target.Column <> 2 Or Target.Row < 8 Then Exit Sub satırına dikkat edin.
Bu kod satırı;
veri yazılan satır no 8 'den küçükse VEYA veri yazılan sütun no 2'den farklı ise İŞLEM YAPMAdan KODU SONLANDIR
anlamına geliyor
hocam rica etsem örnekteki randevu defterine uygulayıp kodu yazabilirmisiniz,2 olanu 1 yapıyorum çalışmıyor 8 olanın anlamını çözemedim

8 sayısı SATIR NUMARASI ve kodun çalıştırılacağı Faaliyet 2 sayfasında ilk 7 satır BAŞLIK alanı.
Dolayısıyla; 8 ve devamındaki satırlarda ve B sütununda (sütun no 2) değişiklik olduğunda kod tetikleniyor.
B sütunu dışında ve ilk 7 satırda işlem yapılırsa kod tetiklenmiyor, işlem yapmıyor.

Elbette ben düzenlemeyi yapabilirim ;) ama; bence kendiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

8 sayısı SATIR NUMARASI ve kodun çalıştırılacağı Faaliyet 2 sayfasında ilk 7 satır BAŞLIK alanı.
Dolayısıyla; 8 ve devamındaki satırlarda ve B sütununda (sütun no 2) değişiklik olduğunda kod tetikleniyor.
B sütunu dışında ve ilk 7 satırda işlem yapılırsa kod tetiklenmiyor, işlem yapmıyor.

Elbette ben düzenlemeyi yapabilirim ;) ama; bence kendiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
teşekkür ediyorum,elinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri