Mevcut Kodda Ekstra İki Veriyi Daha Getirme

Kısa Açıklama

Mevcut Kodda Ekstra İki Veriyi Daha Getirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki kod çalışıyor.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Ve
VERİ sayfasından A,B,C,D ve E sütunlarını kopyalayıp ComboBox1deki sayafaya A7'den itibaren getiriyor .
VERİ sayfasından F sütununu kopyalayıp ComboBox1'deki sayfaya AK7'den itibaren getiriyor .

Buraya kadar kod çalışıyor

Benim yapamadığım ve olmasını istediğim
Bu çalışan kodlara ilaveten
Aynı yöntemle
VERİ sayfasından AL sütununu kopyalayıp ComboBox1'deki sayfaya AL7'den itibaren getirmesi
VERİ sayfasından AM sütununu kopyalayıp ComboBox1'deki sayfaya AM7'den itibaren getirmesi

Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Kodlar:

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(96 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Sayın @Sancarefe .

Mesajlarınızda formül/makro kodu vereceğiniz zaman, bu formülleri/kodları,
mesaj yazma alanının hemen üstünde yer alan, görselde işaretlediğim kısma fareyle tıkladığınızda karşınıza gelecek alana yapıştırırsanız daha iyi olur. (Ben şimdilik bu düzeltmeyi hallettim)

1607691882540.webp

Sorunuzu, belirttiğiniz kodların içinde ve çalışır durumda olduğu, gerçek belgenizin kopyası şeklinde hazırlanmış, özel bilgi içermeyen örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı yol alınması kolaylaşmış olur.

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu tür kodları aslında hazırlayan kişinin ekleme/düzeltme yapması en doğrusudur.
Ancak yine de kodlara şöyle bir baktığımda (yanılmıyorsam);

SayfayıHazırla_Click kod blokunda aşağıda yeşil renklendirdiğim eklemelerin yapılmasının yeterli olacağını düşündüm.

-- Üçüncü Dim satırının en sağına ........ong, arr2() , XD()
-- ReDim arr2(1 To son, 1 To 1) satırının altına yeni bir satır olarak ReDim XD(1 To son, 1 To 2)
-- arr2(say, 1) = veri1(i, 6) ve say = say + 1 satırının arasına XD(say, 1) = veri1(i, 38): XD(say, 2) = veri1(i, 39)
-- s3.Range("AK7").Resize(say, 1).Value = arr2 satırının altına yeni bir satır olarak s3.Range("AL7").Resize(say, 2).Value = XD

.

Geri