Makro otomatik mail içeriği düzenleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Makro otomatik mail içeriği düzenleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Bu tür bir denemeyi yapmadığım için afaki olarak yazıyorum.
Eğer HTML kodları işe yarıyorsa, HTMLBody kısmına aşağıdaki gibi bir şeyler yazabilirsiniz.

.HTMLBody = "Merhaba <span style="font-family: calibri;font-size: 12pt">Gökhan</span> Bey," & "<br><br>"

şeklinde bir şey yazabilirsiniz.

Bu kod css yapısı olup, sadece Gökhan kelimesini değiştirecektir.

Normal HTML'de işe yarar, eğer yapı HTML desteklerse, vba'da da işe yarayacaktır.

1614326790209.webp

Elimde var olan bir dosyada test ettim, kırmızı ile işaretlediğim alan benzer şekilde oldu.
Sadece kodda tek çift tırnak yerine ikişer tane çift tırnak kullanılması gerekiyormuş.

.HTMLBody = "Merhaba <span style=""font-family: calibri;font-size: 12pt"">Gökhan</span> Bey," & "<br><br>"

Üstteki gibi olması gerekir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
color:#fff

üstteki kod mesela beyaz yazan css kodudur.
Netten kullanmak istediğiniz renge karşılık gelen kodu bulup, mail içinde aşağıdaki gibi yazarsanız renkte değişecektir.

.HTMLBody = "Merhaba <span style=""font-family: calibri;font-size: 12pt;color:#FFF"">Gökhan</span> Bey," & "<br><br>"

FFF yerine sizin renk kodu gelecek.
Bu kodlar genelde 6 karakterden oluşur, sıkıntı olmaz 6 olarak yazmanızın.

Takılırsanız dosya istemem gerek artık :)

İyi çalışmalar,
Bahadır

Merhaba, sorunuz çözüme kavuşmuş.
Ben farklı bir konuya değinecektim. Şimdiye kadar sorduğunuz sorular ve eklediğiniz dosyalar olsun, kullandığınız dosya isimleri, mail adresleri ve teknik terimler Forum üyelerimizden Sn. @valentino06 Muharrem Beyin konuları ile aynı olması dikkatimi çekti. İkiniz aynı yerde mi çalışıyorsunuz. Yoksa @selis ve @valentino06 aynı kişiler mi ? Sadece merak ettim. her iki durumda benim/bizim için mesele değildir.
İyi çalışmalar. Esen Kalın.

Geri