Makro i̇le klasörden fotoğraf çekmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan planyoq
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Makro i̇le klasörden fotoğraf çekmek isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar sorunum üzerine daha önce konu ile ilgili forumdan arkadaşlar yardımcı oldular sağolsunlar
fakat şuan şöyle bir sorunum var

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [D4]) Is Nothing Then Exit Sub

With ActiveSheet
.Pictures.Delete
End With

Dim x

For i = 1 To 1

x = i * 1

Cells(2, "I").Select 'Resmin ekleneceği hücre
resimadi = LoadPicture("")
resimadi = Cells(4, "D").Text & ".jpg" ' Resmin alınacağı dosya adının olduğu hücre. Hücre içeriği ile dosya adı aynı olmalıdır.
On Error Resume Next
ActiveSheet.Pictures.Insert("C:\Users\planyoq\Desktop\Yeni klasör\" & resimadi).Select 'Resimlerin bulunduğu klasör yolu.
Selection.ShapeRange.LockAspectRatio = msoTrue
Selection.ShapeRange.Width = 100 'Resmin genişliğini ayarlayabilirsin
Selection.ShapeRange.Width = 215 'Resmin genişliğini ayarlayabilirsin
Selection.ShapeRange.Rotation = 0# 'Resmi yazacağın açı ile dönderebilirsin
Selection.ShapeRange.IncrementLeft 7 'Resmi hücrenin sol tarafındaki boşluğu ayarlayabilirsin.
Selection.ShapeRange.IncrementTop 8 'Resmi hücrenin üst tarafındaki boşluğu ayarlayabilirsin.

Next

End Sub

bu kod aracılığı ile D4 hücresine kişinin sicilini el ile yazdığım zaman fotoğraf getirebiliyorum
fakat D4 hücresine formül aracılığı ile sicili getirttiğimde işe yaramıyor nasıl bir düzenleme yapabiliriz

Elle girince çalışıp formül değişikliğinde çalışmıyorsa "Worksheet_Change" yerine Calculate kullanmanız gerekir. Ya da D4 hücresini etkileyen yani D4 hücresindeki formülün veriyi çektiği hücrenin değişimiyle devreye girecek şekilde target koşulunu değiştirseniz de olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
hata.webp
Hocam şöyle bir hata aldım acaba değiştirmem gereken başka bir yer daha mı var ya da yanlış mı yazdım
Acaba ben bir yere el ile ismini yazdıktan sonra D4 hücresine sicil geliyor o sebeple olabilir mi

Ekli dosyalar
  • hata.webp
    hata.webp
    54.2 KB · Görüntüleme: 16
Listelerde herhangi bir örnek personel yok, fotoğraf klasörü de yok. Ayrıca Target koşulunun Calculate prosedürü altında kullanılmasının anlamı olmaz.
Kodun tamamı için konuşmak gerekirse de, Calculate prosedürü bu kod için pek uygun olmayabilir.
Fotoğraf getirme işlemini bir buton yardımı ile yapsanız daha iyi olmaz mı?

Listelerde herhangi bir örnek personel yok, fotoğraf klasörü de yok. Ayrıca Target koşulunun Calculate prosedürü altında kullanılmasının anlamı olmaz.
Kodun tamamı için konuşmak gerekirse de, Calculate prosedürü bu kod için pek uygun olmayabilir.
Fotoğraf getirme işlemini bir buton yardımı ile yapsanız daha iyi olmaz mı?
Anladım o zaman yapacak bişey yok buton olarak kullanırız artık

Geri