Mac Bilgisayardaki Formül Farklılıklarını Aşma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan akerim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Mac Bilgisayardaki Formül Farklılıklarını Aşma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ,
Ben de ÇOK KISA bir süre mac'de excel kullandım. İşlev farklılıkları , kısa yol farklılıkları vs. var. Uyum sağlayamadım ve bıraktım. "aşmak" diye bir çözüm yok bildiğim kadarıyla. Zaten mac bilgisayarlara windows yüklenmesinin temel nedenlerinden biri de office uygulamalarını pc deki gibi kullanmak.

Sizin sorunuzu ChatGPT'ye sordum, cevabını paylaşaım.
Belki fikir verir:

MacOS'te Excel kullanırken Windows'taki Excel deneyimini mümkün olduğunca yakından takip etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Excel Ayarlarını Düzenlemek​

Mac'te Excel'in görünüm ve davranışını Windows'a benzetmek için bazı ayarları değiştirebilirsiniz.

Şerit ve Araç Çubukları​

• Görünüm > Şerit ve Araç Çubuğu'na gidin.
  • Şerit Özelleştir bölümünde, Windows'taki Excel şeridine benzer bir yapı oluşturabilirsiniz.

Kısayol Tuşları​

Mac ve Windows'ta Excel kısayolları biraz farklı olabilir. Özellikle Ctrl yerine Cmd kullanmanız gerekebilir. Microsoft'un resmi belgelerinde Mac için Excel kısayollarını bulabilirsiniz.

2. Excel'in Güncel Olduğundan Emin Olun​

Excel'in en son sürümünü kullanmak, Mac'teki özelliklerin Windows'takilerle daha uyumlu olmasını sağlar. Excel'i güncellemek için:
  • Yardım menüsünden Güncellemeleri Denetle seçeneğini seçin ve güncellemeleri yükleyin.

3. Özel Makrolar ve Eklentiler​

Eğer Windows'ta özel makrolar veya eklentiler kullanıyorsanız, bunların Mac'te de çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çoğu VBA makrosu Mac'te de çalışır, ancak bazı özel kodların düzenlenmesi gerekebilir.

4. Office 365 Kullanmak​

Eğer mümkünse, Office 365 kullanarak en güncel ve tam özellikli Excel sürümüne erişebilirsiniz. Office 365, Mac ve Windows sürümleri arasında daha fazla uyumluluk sunar.

5. Microsoft'un Resmi Belgeleri ve Kaynakları​

Microsoft, Mac için Excel hakkında kapsamlı belgeler sunar. Bu belgeler, formüller ve işlevler arasındaki farklılıklar hakkında bilgi sağlar.
  • Kod:
    Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
    (1 satır)
  • Kod:
    Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
    (1 satır)

6. Özelleştirilmiş Formüller ve İşlevler​

Bazı özel formüller ve işlevler Mac'te farklı çalışabilir. Örneğin, Mac'te bazı eski Excel işlevleri (32-bit) desteklenmez. Ancak, çoğu modern işlev aynı şekilde çalışır.

7. Paralel veya Sanal Makine Kullanımı​

Eğer hala Windows'taki Excel deneyimini tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız, Mac üzerinde Windows çalıştırmak için Parallels veya Boot Camp gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu sayede, tam anlamıyla Windows ortamında çalışabilir ve tüm Windows Excel özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

8. Özelleştirilmiş Başlangıç Şablonları​

Özelleştirilmiş başlangıç şablonları kullanarak Mac'te Excel'in açılış düzenini Windows'taki gibi yapabilirsiniz. Bu, sık kullandığınız ayarları ve biçimlendirmeleri içerebilir.

Bu adımları takip ederek Mac'te Excel kullanırken Windows deneyimine yakın bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri