Listview Checkbox Kullanımı Pasif Oluşu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ilyas25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Listview Checkbox Kullanımı Pasif Oluşu isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba değerli ustadlarım.
Yardımınıza ihtiyacım var. Ekteki Formda Listview1'deki sıralamayı Userform üzerindeki (cbdurum) comboboxdaki listeye göre Listviewin listelenmesini istiyoum.
cbdurumda eğer Kapalı yazıyorsa satır rengini kırmızı yapsın satırı pasif etsin ve pasif ettiği satırı listenin en altına göndersin.Yani listede üst sıralarda gözükmesin.Fakat daha sonra ihtiyaç duyduğumda tekrar aktif edebileyim.Ayrıca sizden ricam kontrol edebilirmisiniz kodlarda yanlış yaptığım yerler hakkında düzeltme yapıp o konu hakkında bilgilendirirmisiniz.

Ekli dosyalar
Merhaba Sn. @ilyas2534

İsteğinizin tam karşılığı mıdır bilemiyorum ancak belgeyi bir deneyin isterseniz.
Form açılırken veriler önce AÇIK veya BEKLİYOR olanlar listeye alınır, son olarak KAPALI olanlar listeye alınır.
AÇAK olanlar YEŞİL, KAPALI olanlar KIRMIZI, BEKLİYOR olanlar ise standart (SİYAH) renklendirilir.

Listview nesnesine çift tıklamayla veriler üstteki nesnelere aktarıldıktan sonra DURUMU değiştirilip, GÜNCELLE düğmesine tıklandığında
Listview yukarıda belirttiğim kriterlere göre güncellenir.

Denersiniz.

Ekli dosyalar
Ömer Hocam çok teşekkür ederim.
Üst konu çözüldü elinize emeğinize sağlık
Aslında konu başlığı değiştirmem lazım fakat burda siz formu düzenlediğiniz için o yüzden daha kolay anlarsınız diye burda yazıyorum.
Yazdır sayfasına aktarıp o şekilde yazdırıyorum.
Son satır sayısına kadar olan yani yazdırılacak olan kısmını otomatik kenarlık ve Exceldeki Metni Kaydır işlevini yapılmasını istiyorum.
Sayfada yaptım fakat formdan aktarırken ortalamasını yapmıyor.
Yazı sütun ve satırın ortasına gelmesini istiyorum.
Teşekkür ederim şimdiden Hocam

Sn. @ilyas2534

Açılış mesajındaki konu çözüldüğüne göre, benim bir önceki cevabımın sağındaki TİK simgesine tıklayarak
konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretlerseniz iyi olur.

Yeni sorunuz için yeni bir konu açmanızda yarar var.
Zira; belge bazında değil, işlem türüne göre ve uygun konu başlığı kullanarak
ayrı ayrı konular açılması forum mantığıyla da uygun düşer.

Geri