Listboxta Sağ tık ile kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan okan32
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Listboxta Sağ tık ile kopyalama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
S. A Arkadaşlar Kolay gelsin
Aşağıdaki örnek dosyamda bir userform var ve aradığım kişiyi userform üzerinde bulunan lisboxta getirebiliyorum. listboxa getirdiğim kişinin bilgilerinden istediğim kısmı kopyalayıp herhangi bir yere yapıştırmak istiyorum olabilir mi bilmiyorum. Forumda araştırdım ve uğraştım ama herhangi bir sonuca varamadım. Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar
Merhabalar.. dolaylı olarak halledilebilir; ancak biraz meşaketli. Listbox üzerinde hangi sütünda olduğunuz anlamak mümkün değil. Bu yüzden 2 aşamalı olarak şu şekilde yapılabilir:

İlk olarak istenen metni hafızaya kopyalayan bir koda ihtiyac var. Sonrasında da excele hangi sütundaki bilgiyi kopyalamak istediğinizi anlatmanız lazım.
Aşağıdaki CopyText fonksiyonu kopyalama işini yapıyor.
Hangi bilgiyi kopyalamak istediğinizide forma yerleştirdiğiniz başlıklarlar (label) yardımıyla CopyText fonksiyonuna ileteceksiniz.
Label1 --> isim için; Label2 --> kurum sicili için.

Önce bilgisini kopyalamak istediğiniz kişiyi seçeceksiniz, sonrada isim kopyalamak için Label1' e; sicil kopyalamak için Label2 ye tıklayacaksınız. Diğer sütunlar içinde aşağıdaki kodu çoğaltabilirsiniz diye düşünüyorum.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(14 satır)

Selman hocam çok teşekkür ederim.Sizin verdiğiniz kodlar isim ve kurum sicil labelleri güzel çalışıyor ama diğerlerini sizin dediğiniz gibi çoğalttım ama kopyalamadı.
Kodlarım aşağıdadır hocam
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(43 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri