ListBox ile UserForm Arasında Veri Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

ListBox ile UserForm Arasında Veri Aktarma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Değerli Arkadaşlarım, Nasılsınız?
Değerli arkadaşları ve kıymetli Hocaclarım Saha Takip programında bir değişiklik yapmak istedim. Bir adet MainForm ekledim. Form üzerine ListBox, Takvim TextBox ve ComboBox ekledim. Buraya kadar her şey normal bir şekilde devam ediyor. Form üzerinde ListBox'a çift tıklama ile UserForm3 geliyor. Yeni kayıt işlemi yapabiliyorum. Değerli yardımlarınızı rica ediyorum.

VBA Şifre: BRN_muhammet

Yapmak istediğim;
  • User Form 3 üzerinden sadece yeni kayıt işlemi yapmak istiyorum.
  • Yeni kayıt butonu tarih seçilmeden işleme izin vermemeli.
  • Kayıt Bul, Düzenle ve Sil farklı bir form üzerinden yine aynı form görünümü ile olacak şekilde ayarlamaya çalışıyorum.
  • Referans kod Ara butonu üzerinden Filtre işlemi tüm veriler için yapılabilmeli

Ekli dosyalar
Belgeniz epey yapı değişikliğine uğramış ve işleyiş de tamamen değişmiş gibi görünüyor.
Belgenizi inceleyeceğim ama, sözel olarak, işleyişi konusundaki öngörünüzle ilgili detay açıklama yazar mısınız?
En temelden başlayarak, tane tane, adım adım olursa iyi olur bu açıklamalar.
Beylece, yavaş gibi görünse de emin ve geri dönüş yapmadan sağlıklı olarak ilenlenebilir.
Zaten belgenin bütünü konusunda fikrim var, etkileşimlerin durumu konusunda da.

Esasında sizi anlıyorum, hedeflediğiniz şeyi de tahmin ediyorum.
Ancak, forum açısından sıkıntılı durum şöyle;
siz belgenin bütününün kavranmasını, kaydet, değiştir, filtrele, listele diye yazıyorsunuz.
Forum açısından ise bence bunların tümü esas olarak ayrı ayrı konular olmak durumunda.

.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri