Linkedinden veri çekme mümkün müdür

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan spacebar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Linkedinden veri çekme mümkün müdür isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
değerli üstadlarım. Linkedin'deki bağlantılarımın tamamının listesini csv olarak indirebiliyorum. ancak bu listede sadece isim soyad ve görevi yer alıyor. benim daha fazla bilgiye ihtiyacım var. bağlantıların profiline girildiğinde iletişim bilgileri var. profile girip buradaki bilgileri vba ile excel dosyasına indirmek mümkün müdür. teşekkürler...

Bahsettiğiniz csv biçimi muhtemelen bağlantı listesinin olduğu alandan veri çekmekte. Siz ise tek tek profile tıkladığında kişinin diğer detaylarını görüyorsunuz.

Yani buradaki sonuç, Linkedin csv çıktısı olarak sadece listesinde verdiği bilgileri sağlıyor demektir. Diğer türlü tek tek profil bilgilerini tıklatmak ve web üzerinden veri çekmek için bir dosya hazırlanabilir belki ama basit ve kısa bir zamanda istenilen sonucu vermeyebilir.

Tek tek profilin olduğu sayfayı açacak ve bilgilerini Excel'e aktaracak mantığı şeklinde.

Web'ten veri çekme kısmında çok bilgi sahibi değilim ama dediğiniz şekilde tek tıklamayla bir liste alınacağını sanmıyorum. Konuya dair daha bilgi sahibi olan @Selman hocamın görüşlerini yazması daha faydalı olabilir.

üstad webden veri çekmek üzerine çalışmalar var ama bunlar benim istediğim gibi dinamik değil. yapılan uygulamalar zaten site üzerinde hazır olan verileri alıyor. benim hayal ettiğim ise isme göre profile girecek ve oradan bilgileri alıp excele kopyalayacak. sonra for next döngüsü ile diğer kişiye devam edecek. bir tanesinin yapılabilme olanağı varsa diğerleri de olabilir. yaklaşık on gündür bununla uğraşıyorum bir hafta daha sürecek gibi. mouse u kullanmaktan sağ başparmağımda ağrı oluşmaya başladı. yapılabilirse işimi çok kolaylaştıracak. ilginiz için teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

Merhaba.. Yukarıda adım verilmiş :))
Şifre ile login gerektiren sitelerden bu bilgileri almak microsoftun internet.explorer ı desteklemeyi bırakmasıyla beraber zorlaştı. Size önerim Selenium kurup bununla Chrome üzerinden hesabınıza login olmanız ve bağlantılarınıza ulaşmaya çalışmak olur. Hem Linkedin hesabımın olmayışı hem de Selenium kurulu olmadığından yardımcı olamıyorum.

Geri