Linkdeki verilerin bazılarını çekiyor bazılarını

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fehmi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Linkdeki verilerin bazılarını çekiyor bazılarını isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba forum daki bütün adminlere ve yöneticilere ve gurubdaki herkeze merhabalar

örnek dosyada siteden komple link leri indiriyor ama o lingdeki verileirn bazılarını indiriyor bazılarını indirmiyor dosyanın içinde örnek olarak data syafasına veriler geliyor fakat oranlar sayfasına veriler gelmiyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar
İnternet sayfalarından veri çekme konusunda yeterli tecrübem olduğu söylenemez,
ayrıca bu idaa vs olaylarına da prensip olarak olumsuz bakıyorum ama yine de
mevcut linklerden birini örnek verip (hangisi olduğu net belli olsun) gelmesi gerektiği halde gelmeyen verileri de
olması gereken yere elle kopyala yapıştır yaparak oluşturun ve elle işlem yaptığınız alanın neresi olduğunu da net ifade edin.

Çözüm önerisi almadığınıza göre; belli ki soru/sorun tam anlaşılmamış.
Belirttiğim gibi bir yeni örnek belge yüklerseniz, ben olmasam bile başka bir arkadaşımızın çözüm önerisinde bulunma olasılığını artırabilirsiniz.

İnternet sayfalarından veri çekme konusunda yeterli tecrübem olduğu söylenemez,
ayrıca bu idaa vs olaylarına da prensip olarak olumsuz bakıyorum ama yine de
mevcut linklerden birini örnek verip (hangisi olduğu net belli olsun) gelmesi gerektiği halde gelmeyen verileri de
olması gereken yere elle kopyala yapıştır yaparak oluşturun ve elle işlem yaptığınız alanın neresi olduğunu da net ifade edin.

Çözüm önerisi almadığınıza göre; belli ki soru/sorun tam anlaşılmamış.
Belirttiğim gibi bir yeni örnek belge yüklerseniz, ben olmasam bile başka bir arkadaşımızın çözüm önerisinde bulunma olasılığını artırabilirsiniz.
teşekürler usta ben yeniden düzneleyeyim

:)
Ben olması gereken nedir o netleşsin diye o şekilde yazdım.
Elle kopyala yapıştır yapacaksanız soru sormaya niye gerek olsun !

Konu anlaşılmamış olmalı diye fikrimi yazdım sadece.
Olayı netleştirecek örnek veri/sonuç olursa ben olmasam bile başka bir forumdaşımız çözü önerisinde bulunabilir.

:)
Ben olması gereken nedir o netleşsin diye o şekilde yazdım.
Elle kopyala yapıştır yapacaksanız soru sormaya niye gerek olsun !

Konu anlaşılmamış olmalı diye fikrimi yazdım sadece.
Olayı netleştirecek örnek veri/sonuç olursa ben olmasam bile başka bir forumdaşımız çözü önerisinde bulunab
teşekürler ustaamm bi ustamız çıkar dosyayı incelelerler

Selamlar,

Kodlarınızı inceledim.

Sorunuzun kaynağı veri kazıma kodlarınızın internet explorer tarayıcısını kullanmasıdır.

IE tarayıcısı birçok platformu desteklemiyor ki, 15 haziran 2022 tarihinden itibarı ile Microsoft tüm desteğini kesmiş durumda.

Kodlarınızı chrome driver kullanarak chrome tarayıcısına göre düzenleyin.

%99 ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Chrome için Selenium kütüphanesi kullanmanızı öneririm.

İşinizi oldukça kolaylaştırır.

Selamlar,

Kodlarınızı inceledim.

Sorunuzun kaynağı veri kazıma kodlarınızın internet explorer tarayıcısını kullanmasıdır.

IE tarayıcısı birçok platformu desteklemiyor ki, 15 haziran 2022 tarihinden itibarı ile Microsoft tüm desteğini kesmiş durumda.

Kodlarınızı chrome driver kullanarak chrome tarayıcısına göre düzenleyin.

%99 ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Chrome için Selenium kütüphanesi kullanmanızı öneririm.

İşinizi oldukça kolaylaştırır.
işte hocam ben o kodları bir bilsem nasıl olacağına müsait bir zamanda mümkün olursa düzenleme konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Geri