Koşullu Olarak Hücre İçeriğini Temizleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Koşullu Olarak Hücre İçeriğini Temizleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Diğer
Kod sayfasındaki D7 ve E7 hücrelerinden itibaren veri girildikçe verileri alfabetik sıraya dizen mevcut kodun C ve G sütunlarında DELETE yaptığımda o satırın C:H aralığını silip(hücre içeriğini temizleyip) bir alttan yukarı alacak şekilde iyileştirilmesi hususunda rica ediyorum. Örnekte C sütununu . sildiğimde yapıyor fakat G sütununda yapmıyor.​

Ekli dosyalar
@YasarPiskin

Şu olunca şunu silip, şunu bir alta bunu bir üste ....gibi istekler anlamlı değil.

Dosyanızda C sütunu hücresini silince olan şey, bir şeyi silmek vs değil.
Koddaki işlem:
-- birinci kriter C sütunu (ARTAN)
-- ikinci kriter G sütunu (ARTAN)
olmak üzere SADECE SIRALAMA işlemi.

Birinci kriter C sütunu olduğuna göre; şayet C sütununda tekrarlanan veri yoksa,
D sütununda bir şey silmenizin veya G sütununa bir şey yazmanızın bir kıymeti kalmamış oluyor.
Çünkü birinci kriter dolayısıyla sonraki kriterin devreye girmesi mümkün değil.

Bence kodun nasıl çalışacağını açıklamayın.

Sayfanın bir kopyasını oluşturun ve aynı veri satırı için, sayfanın birinde G sütunu boş, diğer sayfada aynı veri satırı için G sütunu dolu olsun.
Bu iki durumda sayfadaki listenin nasıl görünmesi gerekiyorsa elle kopyala yapıştır, sırala vs neyse artık olması gereken sonucu her iki sayfa için hazırlayın ki varmak istediğiniz sonuç daha iyi anlaşılır olsun.

DATA sayfasındaki gibi olan çalışmada G sütunlarını DELETE yapıp silince o satırların hücre içeriğini temizleyip DATA1 sayfasındaki gibi alttaki satırların yukarı alınmasın hususunda mevcut kodun iyileştirilmesi hususunda yardım talep ediyorum.

Ekli dosyalar
G sütunundaki verileri elle ve TEK TEK silecekseniz, mevcut kodun baş tarafını şöyle değiştirmeniz yeterli olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri