Kopyalama Ve Biçimlendirme Sorunu

Kısa Açıklama

Kopyalama Ve Biçimlendirme Sorunu isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;
Saygıdeğer hocalarım
Örnek dosyamda Fiyat hesaplama sayfasında Sat No ya göre iş özelliklerini giriyorum.Sonra Teklif Sayfası'nda Süz işlemi yaptıktan sonra K2 hücresinden Firma ismini seçip kopyala diyorum.Ama biçimler aynı şekilde gelmiyor.Firma-1 de manuel kopyala ve sadece değerleri ve kaynak biçimlendirme olarak kopyaladım.Sayfa 2 de makro ile kopyalama göreceksiniz.Renk sıralamaları değişiyor.
Benim istediğim Teklif Sayfası'nda ki tabloda A12-H59 aralığını süz işlemi yaparak seçtiğim Firma sayfasına teklif sayfasındaki gibi biçim ve renk olarak aynı şekilde kopyalamak.

Saygılar

Ekli dosyalar
Teklif sayfasından Firma 3 seçtim, Süz dedim sayfada yazan bilgiler Firma - 3 sayfasında yok.
Firma - 3 sayfasında hiç veri yok daha doğrusu ama Teklif sayfasında veri kalmakta...
Dolayısıyla ben tam olarak istediğinizi de anlayamadım.

Teklif sayfasından Firma 3 seçtim, Süz dedim sayfada yazan bilgiler Firma - 3 sayfasında yok.
Firma - 3 sayfasında hiç veri yok daha doğrusu ama Teklif sayfasında veri kalmakta...
Dolayısıyla ben tam olarak istediğinizi de anlayamadım.
Merhabalar Hocam Teklif sayfasında yazan bilgileri süz dedikten sonra K2 hücresine kopya yapacağımız şirketi seçiyoruz mesela FİRMA-3 dedik.Teklif sayfasında olan kopyala butonuna bastığımız zaman FİRMA-3 e kopyalıyor ama biçimler yanlış geliyor.Firma-1 de manuel kopyalama var.FİRMA-2 yede kopyala butonu ile kopyaladım .Bakınca sayfaya görebilirsiniz.

Hocam eğer Teklif sayfasındaki biçimler, Firma - X sayfasına gelsin istiyorsanız; Teklif sayfasında biçimlendirme yok.

1648134364279.webp

Dediğiniz işlemi yaptıktan sonra ise Firma - 3 sayfasında aşağıdaki görüntü oluşmakta:

1648134419681.webp

Sayfa boş olduğunda da aynı biçimde.
Tek gözüme çarpan husus farklı olarak, Sat No başlığında tüm verilerin tekrarlanması. Firma - 2 sayfasında ise sadece ilk hücrede yazmakta, akabinde sonraki kritere kadar boş gelmekte.

Biçim dediğiniz bu mu?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam eğer Teklif sayfasındaki biçimler, Firma - X sayfasına gelsin istiyorsanız; Teklif sayfasında biçimlendirme yok.

1648134364279.webp

Dediğiniz işlemi yaptıktan sonra ise Firma - 3 sayfasında aşağıdaki görüntü oluşmakta:

1648134419681.webp

Sayfa boş olduğunda da aynı biçimde.
Tek gözüme çarpan husus farklı olarak, Sat No başlığında tüm verilerin tekrarlanması. Firma - 2 sayfasında ise sadece ilk hücrede yazmakta, akabinde sonraki kritere kadar boş gelmekte.

Biçim dediğiniz bu mu?
Evet Hocam aynen öyle teklif sayfasında boş gözüken yerler beyaz zemin beyaz yazı teklifte süz işlemi yaptıktan sonra kalan satırlar aynı biçim aynı punt karekter ve aynı renklerde gelmesine uğraşıyorum. Çünkü yeşil olan yazılar ana kalem siyah yazılar o işe bağlı işçilikler

Moderatörün son düzenlenenleri:
FİRMA - 2'deki biçimlendirmenin tamamını diğer sayfalara kopyalayın. Akabinde kodları çalıştırınca dediğiniz biçimlendirme sorunsuz gerçekleşiyor.
Boş sayfalardaki biçimlendirme yok gibi görünmekte.

3-4 sayfaya kodları ekleyince sorunsuz biçimlendirme çalıştı, ek'te çalışan halini de bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar
Merhabalar;
Sayın Hocam
Firma Sayfalarında biçimlendirme işe yaramıyor.
Çünkü kopyalanacak satırlar değişiklik gösteriyor.1 İş 2 işçilik kaleminden de oluşabiliyor, 7 işçilik kalemindende oluşabiliyor.
Fiyat Hesaplama sayfasında yeşil zemin olan 6 adet sat no ve işin adı yazılacak satır var.Onların altında sarı satırlarda yapılan işçilikler var 7 satırdan oluşuyor.İşin niteliğine göre değişik işçilik belirliyoruz onun işin bazen tek işçilik yazabiliyoruz..Geliyorum Teklif Sayfasına Süz işlemi yapıp Tabloda kopyalanacak alan meydana çıkıyor.Hangi şirkete kopyalıyacaksam K2 hücresindeki şirket ismini seçip kopyala diyorum.Manuel kopyalamada sorun yok.CTRL+c kopyalayıp Değerler ve kaynak biçimlendirmesi olarak yapıştır diyorum.Ama Makroya gelince tamam kopyalama yapıyor ama her defasında yeşil ve siyah satırlar yer değiştiriyor.Şirket sayfaları devamlı tüm yıl boyunca yapılan işler girilecek.Hocam mesela aynı teklifi 2-3 defa aynı şirkete kopyalama yapın göreceksiniz..
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Ekli dosyalar
Geri