Kodda Revize / Font Ayarlama

Kısa Açıklama

Kodda Revize / Font Ayarlama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
EK'te ki çalışmanın kod bölümündeki, birleştirme formülü ile oluşturulmuş G27 hücresinin ikinci bölümünün (Proje Müdürü) fontunu ayarlama yapma çalıştığım kodu çalıştıramadım ve hata almaktayım. Bu hatanın giderilmesi ve kodun çalışır hale getirilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar
Belgenizde bir kod göremedim ve ilgili değer formülle elde edilmiş.

Bence pratik olarak;
-- AD SOYAD kısmını G27 hücresine (yatay hizalaması SAĞA veya ORTALA),
-- UNVAN kısmını da (PROJE MÜDÜRÜ) H27 hücresine (yatay hizalaması SOLA veya SOLDAN 1 GİRİNTİ)
yazın/formülle yazdırın.

Elbette makro kodu oluşturulabilir ama, bu tür işler için kodlamaya çok gerek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

.

Ömer abi merhaba. Kodlu belgeyi ekledim.

Ekli dosyalar
  • PT2.webp
    PT2.webp
    6.9 KB · Görüntüleme: 10
Bence Ms.Excel'i YAZI hazırlamak için kullanmak pek anlamlı değil aslında.
Çünkü Ms.Excel bir HESAPLAMA programı.
YAZI olayları için Ms Word programını kullanmak lazım.

Herneyse; aşağıdaki kodda (kod sadece G27 hücresine yöneliktir) mavi ve yeşil satırlardan bir tanesini kullanın,
diğerini ya sol başına TEK TIRNAK işarete ekleyerek etkisiz hale getirin ya da silin.

-- Mavi satır : Parantez işaretleri büyük kalıp, parantez içinin yazı boyutunu 8 yapar,
-- Yeşil satır : Parantez işaretleri dahil parantez içinin yazı boyutunu 8 yapar.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)

.

Ömer abi verdiğiniz kodun mevcut isim değiştikçe (Kodun çalışması için her seferinde F5 yapmadan) çalışması hususunda yardımınızı rica ediyorum. Yani ALİ VELİ (PROJE MÜDÜRÜ)'ü iken VELİ ALİ (MUHASEBECİ) olunca.

Yazdığınız cümleden, P6 ve Q6 hücrelerindeki metinlerin elle yazıldığını anlıyorum.
Eğer doğruysa, önceki verdiğim kodu tamamen silip,
aşağıdaki kodu (yine yeşil ve mavi satırdan istediğiniz hangisiyse onu bırakıp diğerini silin)
sayfanın kod bölümüne (module değil) yapıştırmanız yeterli olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

.

Geri