Klasördeki PDF Belgelerin Listedeki Sırayla Çıktısını Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Klasördeki PDF Belgelerin Listedeki Sırayla Çıktısını Alma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
C:\ sürücüsünün içinde Kimlik isimli klasörüm bulunmaktadır. Bu klasörün içindeki veriler TC kimlik numarası ile isimlendirilmiştir. Benim yapmak istediğim çalışma sayfamın A sütununa yazdığım TC kimlik numaralarının karşılığını belirttiğim klasörde bulup A sutunundaki sıraya göre yazdırmak için yazıcıya göndersin istiyorum. Bunu makro ile yapmak mümkün mü acaba.Saygilar

Merhaba Sayın @mertatakan_3838 .

Yazdırılacak belge isimlerinin standart olduğu anlaşılıyor doğru mudur?
Peki bu belgelerin uzantıları da belli midir (*.xlsx, *.xlsm gibi) ?
Belgelerde birden fazla sayfa var mıdır? Evet ise tüm sayfalar mı yazdırılacak?

Biraz detay verirseniz iyi olur sanırım.

Sayın @mertatakan_3838 , aşağıdaki kod ile istediğinizin olması lazım.

Kodu, TC Kimlik numarası listesinin bulunduğu sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
Listenin A2 hücresinden itibaren (1'inci satır başlık diye düşündüm) A sütununda olduğu varsayıldı.
Listenizde 12345678901.pdf gibi TC Kimlik numarasından sonra dosya uzantısı yazılıysa,
kodda kırmızı renklendirdiğim kısmı silin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)

VBA:
(14 satır)

Sn. @Ömer BARAN hocam 4 nolu mesajınızdaki kodunuzu yukarıdaki şekilde çalıştırdık, bire bir eşleşme durumunda A sutununda bulunan (eşleşenleri) yazdırabiliyoruz, ancak ben ile başlayan şeklinde yazdırmak istiyorum, Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

Sayın @mertatakan3838,
Bilgisayarıma bağlı yazıcı olmadığından deneme şansım yok.
Kodu denediğimde, belgenin yazdırma kuyruğuna alındığını gördüğüm için sorun yaşanmayacağını düşünerek cevabı göndermiştim.
İsterseniz; kodun ilgili kısmını bir de aşağıdaki gibi değiştirerek deneyin. (5 saniye bekleme ekledim, süreyi değiştirerek de denersiniz.)
VBA:
(4 satır)

Merhaba Sayın @tahsinanarat
Kodda ilgili satırı aşağıdaki gibi (.pdf ibaresinden önce çift tırnağın sağına YILDIZ karakteri eklenecek) değiştirerek dener misiniz?
Ayrıca If satırının sonundaki _ (alt tire) işaretini silip, wait satırından sonra da End If diye bir satır ekleyin.
belge = "C:\AYRILANLAR\" & Cells(sat, 1).Text & "*.pdf"

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri