Klasör Oluşturup İçine Dosya Yükleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muyat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Klasör Oluşturup İçine Dosya Yükleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Aşagıdaki 1. kod çalışma kitabının bulundugu ana klasöre seçilen hücrelerdeki verileri pdf olarak oluşturuyor.
Çalışma kitabımın bulundugu klasörün adı da "iepkonya1" bu arada.
İstedim şey şu :
Makro çalışınca program ana klasör içinde bir alt klasör oluşturcak ve ilgi sayfadaki 4.satır ve 2. sütundaki hücrenin içinde ne yazıyorsa klasöre o isim vercek ve oluşan pdf dosyasını o klasörün içine atacak... Aşagıda 2 kod yazdım.2.kod kısmında yapmaya çalıştım ama hata nerde yardımcı olur musunuz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)

Kod:
(25 satır)

@muyat

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlaycağınız
örnek belgeler üzerinden sorarsanaz sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Kaldı ki kullandığınız/oluşturduğunuz kodların bütünü de yok.

Tahmin üzerine şöyle yazayım;
aşağıdaki kod, belgenin bulunduğu ana klasördeki EXCEL DESTEK alt klasördeki, aktif sayfanın B4 hücre içeriğiyle aynı ada sahip
alt klasöre (bu klasör yoksa oluşturulur) kodda belirtilen alanları, aktif sayfadaki A1 & "-" & B1 & "-" & C1 birleşiminden oluşan isimle
PDF olarak kaydeder.

Dikkat: gerek klasör ve gerekse de pdf isimlendirmede kullanılan hücre içeriklerinin,
dosya adlandırmalarında kullanılamayan özel karakterler içermediği varsayıldı.

Koddaki üst/ara/alt klasör yol bilgilerini, PDF yapılacak alan bilgilerini kendi ihtiyacınıza göre düzenlersiniz.

VBA:
(8 satır)

Yolunuzu doğru tanımlamalısınız.

yol2 = "C:\Users\" & Environ$("UserName") & "\Desktop\iepkonya1\klasor" satırında "klasor" yerine klasör adı klasor değişkeninde olmalıydı.

VBA:
(24 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri