Klasör içinden bilgileri alırken farklı kaydetme

Kısa Açıklama

Klasör içinden bilgileri alırken farklı kaydetme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
A klasörünün içinde
A B C D gibi klasörler var
A B C D Klasörlerininde içinde aynı formatta ama farklı bilgiler içeren excel çalışma kitapları var
bu çalışma kitaplarındaki bir sayfadaki belli bir bölümden bilgileri masa üstündeki excel dosyasına alıyorum
ancak sorun burada başlıyor.
A B C D klasörlerindeki çalışma kitaplarını farklı isimde kaydettiğimde bu bilgileri bu excel dosyasına aldıramıyorum
nasıl çözüm üretebilirsiniz

iyi çalışmalar

Sorunuz çok AFAKİ olmuş, TAM OLARAK anlayamadım.

Veri alma makro kodunuzu görmek lazım.
Veri alınacak dosyanın yol ve isim bilgisini nasıl elde ediyorsunuz?
Veri alınacak belgeyi GÖZAT ekranı üzerinden mi seçiyorsunuz?
Eğer öyleyse, veri çektiğiniz dosyada uygun bir hücreye, bu bilginin nereden alındığı (seçilen, veri alınan belgeye ait yol/isim bilgisi)
bilgisini yazdırmak bir çözüm olabilir.

.

Ömer bey
A Klasörünün içindeki klasörler ayrıca kitap1 dosyası var
klasörün içindeki çalışma kitaplarından tutarları kitap1 dosyasına almak istiyorum
ancak daha sonra a klasörüne yeni bir dosya ekleme yaptığımda buradaki tutarı almıyor
yeni bir dosya olarak ekleme yaptığımda A-2021-02 dosyasındaki 1250 tutarını kitap 1 dosyasına almıyor
böyle her ay bu klasörlere dosyalar ekliyorum.
orjinal dosyada 4 tane ile sınırlı değil çok daha fazla klasör var.
ayrıca örnek dosyada tutarları C2 hücresinden alıyor.
orjinal dosyada A1 Hücresinden alacak yada değişiklik olduğunu varsayarak D1 den K2 den vs.vs.alabilir.
formülü yada makroyı buna göre düzenlenebilir mi ?

formül mü ?
makro mu ?

daha pratik olur

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar
  • A.rar
    A.rar
    39.4 KB · Görüntüleme: 1
Formüllerinizi sanki ilgili dosyaların tümü varmış gibi TEK TEK, ELLE düzenleyin.
Bunu yaparken formüllerinizi =EĞERHATA('C:\Users\admin\Downloads\A\A\[A-2021-10.xlsx]Sayfa1'!$C$2;"") gibi değiştirin.
Olmayan dosyaya atıf yapan formülü oluştururken, kendiliğinden açılan GÖZAT ekranını görünce ESC ile işlemi geçin.

Artık formülleriniz hazır.
Belgeyi kaydedip kapatın ve tekrar açın. Açılışta GÜNCELLEME ile ilgili uyarı alacaksınız, bu ekranda OLUMLU cevap verin.
İlgili dosya (örnek formülde 10.xlsx) kaydedildikten veya ilgili klasöre kopyalandıktan sonra,
Kitap1.xlsx dosyasının açılışında formüller işlem yapacaktır.

.

Geri