İşaretli satırları başka sayfaya kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nasyarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

İşaretli satırları başka sayfaya kopyalama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
@nasyarx

-- B sütununa her çift tıklama işleminde (tik işareti koyulduğunda) çift tıklanan satırı mı aktarmak istiyorsunuz?
-- Mevcut verilere göre tik işaretli satırları mı aktarmak istiyorsunuz?
-- SEÇİLEN sayfasına aktarılan veriler SINIF sayfasında kalmaya devam mı edecek, yoksa kes yapıştır gibi mi olacak yoksa
SEÇİLEN sayfasında ilgili satırda uygun bir sütuna o satırın aktarıldığını gösteren bir işaret, simge vs koyulacak mı?
-- SEÇİLEN sayfasına aktarma yapıldıktan sonra, tekrar aktarma kodu çalıştırılmak istenildiğinde,
SEÇİLEN sayfasında mevcut eski veriler silinecek mi, yoksa mevcut verilerin altına ekleme şeklinde mi aktarma istiyorsunuz?

.

@nasyarx

-- B sütununa her çift tıklama işleminde (tik işareti koyulduğunda) çift tıklanan satırı mı aktarmak istiyorsunuz?
-- Mevcut verilere göre tik işaretli satırları mı aktarmak istiyorsunuz?
-- SEÇİLEN sayfasına aktarılan veriler SINIF sayfasında kalmaya devam mı edecek, yoksa kes yapıştır gibi mi olacak yoksa
SEÇİLEN sayfasında ilgili satırda uygun bir sütuna o satırın aktarıldığını gösteren bir işaret, simge vs koyulacak mı?
-- SEÇİLEN sayfasına aktarma yapıldıktan sonra, tekrar aktarma kodu çalıştırılmak istenildiğinde,
SEÇİLEN sayfasında mevcut eski veriler silinecek mi, yoksa mevcut verilerin altına ekleme şeklinde mi aktarma istiyorsunuz?

.
* Tik işaretli olan satırları SEÇİLEN sayfaya kopyalamak istiyorum. Fakat çift tıklama ile satır kopyalama işlemi olacak ise tik kalktığında SEÇİLEN sayfasından ilgili satır da silinmeli.
* Bu işlemler SINIF sayfasındaki verileri kalmaya devam edecek.
* Her aktarma mevcut verilerin altına eklenebilir.
Teşekkürler..

@nasyarx

Mevcut Worksheet_BeforeDoubleClick kod blokunu aşaıdakiyle değiştirin.
ü yazma ve silme işleminin mutlaka ÇİFT TIKLMA ile yapılacağı varsayıldı.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Ömer Bey, harika oldu. Elinize sağlık. Acaba bu çalışmaya bir ekleme yapabilir miyiz? Sütunları resimdeki gibi checkbox veya tik işareti ile (kopyalanacak satır için) kopyalama seçeneğine dahil etme. Örneğin ad soyad ve tc kimlik seçili ise sadece o sütun bilgileri kopyalansın.

Ekli dosyalar
  • resim_2021-04-07_115413.webp
    resim_2021-04-07_115413.webp
    6.8 KB · Görüntüleme: 4
Artık çift tıklama D2:K2 için de geçerlidir.
B sütununa çift tıklandığı sırada D2:K2'de tik işareti olan sütunlar aktarılır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(35 satır)

Selamlar,
Daha önce bu konuda yardım almıştım sizden. Biraz değişiklik rica edebilir miyim?
J sütununda sınıf seçildiğinde son sütuna kadar işaretli sütunları kopyalayıp İlgili sınıfın sayfasına kopyalamak istiyorum. değiştiğinde de o sayfadan silinsin. Teşekkürler

Ekli dosyalar
Geri