İki tarih arası birden fazla kriterleri

Kısa Açıklama

İki tarih arası birden fazla kriterleri isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,
A1:A100 isimler
B1:B100 tarihler
D1 : başlangıç tarihi
D2 : bitiş tarihi

ise

=TOPLA.ÇARPIM((B1:B100>=D1)*(B1:B100<=D2)*(ESAYIYSA(KAÇINCI(A1:A100;{"Ayşe";"Burcu";"Ceren";"Deniz"};0))))

formülünü kullanabilirsiniz...

Sonradan Ekleme :

=TOPLA.ÇARPIM((B1:B100>=D1)*(B1:B100<=D2)*(A1:A100={"Ayşe";"Burcu";"Ceren";"Deniz"}))

şeklinde de kullanabilirsiniz...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sn. @52779 Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz cevap doğru, ancak ben soruyu eksik sorduğumu farkettim, Şöyleki A sutununda mükerrer olan Talep Numaraları mevcut, diğer kriterler aynı, A sutunundaki Benzersiz olan talep numaralarının Sayılmasını yapabilirmiyiz.
Farklı Talep numarasına denk gelen;
=TOPLA.ÇARPIM((B1:B100>=D1)*(B1:B100<=D2)*(ESAYIYSA(KAÇINCI(A1:A100;{"Ayşe";"Burcu"};0))))
Ayşe, burcu vs. ve ;
=TOPLA.ÇARPIM((B1:B100>=D1)*(B1:B100<=D2)*(ESAYIYSA(KAÇINCI(A1:A100;{"Ceren";"Deniz"};0))))
Ceren, Deniz leri de farkı bir hücrede sayacak .
Yani A sutununda Aynı talep numarasında İki tane Ayşe varsa bunu bir Ayşe olarak sayacak.
Teşekkür ederim.

Sorunuzdan anladığımı yazıyorum
A1:A100 isimler değil Talep Numaraları var
B1:B100 isimler var
C1:C100 tarihler var

E1 : Başlangıç Tarihi olsun
E2 : Bitiş tarihi olsun

isimlerde Ayşe ve Burcu olmak üzere, tarihler başlangıç - Bitiş arasında Talep numaraları benzersiz olmak üzere kaç Adet var?

=TOPLA(EĞER(SIKLIK(EĞER(($C$1:$C$100>=$E$1)*($C$1:$C$100<=$E$2)*($B$1:$B$100={"Ayşe";"Burcu"});KAÇINCI($A$1:$A$100;$A$1:$A$100;0);SATIR($A$1:$A$100)-SATIR($A$1)+1);1))

formül DİZİ formüldür.... CTRL + SHIFT + ENTER ile hücreye girişi yapılmalıdır.

Yanlış anlamış da olabilirim.... Örnek eklerseniz daha net cevap alabilirsiniz...
Ben akşama kadar müsait olamayacağım.. Diğer üyelerden de cevaplar gelebilir...

Sn. @52779 Formül hata verdi, örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Bakabilirseniz sevinirim.
Sanıyorum formülün dosyanıza uygulanmasında probleminiz oldu...
Çünkü, kontrollarıma göre, formül düzgün çalışıyor....

Ya da ben neye ulaşmak istediğinizi tam olarak anlayamamış olabilirim....

Dosyanız ekte.....

Mesajıma şimdi baktığımda dosya eklenmediğini gördüm... (16.02.2021 13:46)
Mesajıma düzenleme ile dosyayı ekliyorum.... Kusuruma bakmayın.....

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri