Iki tarih arası arama ekleme arama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Iki tarih arası arama ekleme arama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
1. sorunum dosyaya birde tarih kısmı ekledim ama onu listviewda gösteremedim 7. .listitemde hata veriyor
2.sorunum ise userforma 2 textbox ekledim ilk tarih son tarih diye arama yaparken tarih textboxlar boş ise normal arasın aöa tarih girdiysem tarihe göre arasın yardımlarınızı bekliyom dosya ekte
If ListBox1.ListIndex <> -1 And ListBox1.ListCount <> 0 The
aranan = ListBox1.Value
With UserForm2.ListView1
.ListItems.Clear
For i = 2 To UBound(a)
If aranan = a(i, sut) Then
say = say + 1
.ListItems.Add , , a(i, 1)
.ListItems(say).SubItems(1) = a(i, 2)
.ListItems(say).SubItems(2) = a(i, 3)
.ListItems(say).SubItems(3) = a(i, 4)
.ListItems(say).SubItems(4) = a(i, 5)
.ListItems(say).SubItems(5) = a(i, 6)
.ListItems(say).SubItems(6) = a(i, 7)
End If
Next i
End With
End If

Ekli dosyalar
Sayın @Cengizhan .

rapor_al isimli kodun baş tarafındaki satırı a = sh.Range("A1:G" & son).Value olarak değiştirerek deneyin.
a isimli diziye G sütunu değerlerini aldırmadığınız için sorun yaşıyorsunuz.

Mesajlarınıza kod/formül ekleyeceğiniz zaman, ilgili kodu/formülü,
mesaj yazma alanının hemen üstündeki kısımda yer alan </> simgesine tıkladığınızda açılacak alana eklerseniz daha iyi olur.

.

Ömer hocam o tamam sayenizde peki userforma 2 textbox ekledim ilk tarih son tarih arama yaparken onlara tarih girersek devreye sokabilirmiyiz boş olursa normal arasın ama tarih girişi olursa tarihe göre arasın size zahmet bi baksanız

Belgeniz ekte.

Kodlarda da bazı düzenlemeler yaparak, ARAMA işlemi için yen bir kod oluşturdum.
Başlangıç tarihi (boşken, listedeki en küçük tarih) ile bitiş tarihi (boşken listedeki en büyük tarih) kontrolüyle
Listbox'taki kişi seçimi BİRLİKTE değerlendirilir. Eklediğim checkbox ise ARAMA işleminin, seçilen personele göre yapılıp yapılmayacağını belirliyor.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Ekli dosyalar
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri